Kategorie

Włóknina szlifierska

Pokazuje 21 - 35 z 35 elementów
Pokazuje 21 - 35 z 35 elementów

Oferowany przez nas asortyment obejmuje również narzędzia ścierne z włókniny szlifierskiej, w tym m.in.

Czytaj więcej

Właściwości włókniny szlifierskiej

Dzięki swojej elastyczności i otwartej strukturze materiały szlifierskie z włókniny świetnie nadają się do delikatnej obróbki wykończeniowej, a także pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazu szlifowanej powierzchni. Elastyczna struktura włókniny umożliwia również idealne dopasowanie narzędzia do konturów obrabianego elementu.

Równomierne rozmieszczenie ziarna ściernego w strukturze włókniny powoduje, że obróbka materiałów włókniną szlifierską pozostawia jednolity i powtarzalny obraz szlifowania, zachowując przy tym bardzo długą żywotność narzędzia.

Zastosowanie narzędzi z włókniny ściernej

Paleta oferowanych przez MK Plastimex produktów z włókniny uwzględnia każdy etap obróbki – od lekkiego gratowania i usuwania naddatku, po czyszczenie i tworzenie satynowych wykończeni oraz polerowanie powierzchni.

Wybór odpowiedniego narzędzia pozwala na realizację m.in. takich etapów procesu obróbki jak lekki szlif i tworzenie satynowej powierzchni (przy zastosowaniu włókniny ściernej wzmacnianej, np. w formie pasów lub krążków, czy też kombinacji włókniny i płótna ściernego w formie ściernic lamelkowych), szlifowanie zgrubne (usuwanie rdzy, lakieru i kamienia, czyszczenie powierzchni przy użyciu narzędzi z grubej włókniny czyszczącej), usuwanie nalotów, matowienie powierzchni (narzędzia z miękkiej, elastycznej włókniny), usuwanie przebarwień po przegrzaniu, czy też polerowanie wstępne (narzędzia z włókniny sprasowanej).

Z uwagi na swoje parametry w ostatnim czasie można zauważyć rosnące znaczenie produktów z włókniny szlifierskiej w procesie wykańczania powierzchni. W szczególności, narzędzia te są chętnie stosowane przy obróbce końcowej stali nierdzewnej, ale znajdują też z powodzeniem zastosowanie przy obróbce INOX (metali nieżelaznych), lakierów, tworzyw sztucznych, czy w ostateczności drewna.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl