Kategorie

Gąbki szlifierskie

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Szlifowanie to jedna z najbardziej podstawowych prac związanych z obróbką przedmiotów twardych, wykonanych ze stali, aluminium, drewna czy wielu innych surowców, i sprowadza się głównie do usuwania zewnętrznej powłoki, np. malarskiej, jak i do wykonywania wgłębień czy ściągania naddatków. Tak czy inaczej – gąbki szlifierskie są absolutną podstawą każdego zakładu i warsztatu, również tego domowego, dlatego zachęcamy do ich zakupu już dziś.

Gąbki szlifierskie – ogólne informacje o produkcie

Gąbki szlifierskie z reguły składają się tak naprawdę z dwóch części – powłoki zewnętrznej, którą stanowi warstwa ścierna oraz wypełnienia, czyli korpusu, którym z reguły jest dość gęsta gąbka. Nie znalazła się ona tam przypadkowo – gąbka dzięki możliwości zmiany kształtu pod wpływem naporu operatora dobrze dopasowuje się wielkości obrabianego przedmiotu, wgłębień na jego powierzchni, niewielkich ozdób czy żłobień.

Miękki korpus uniemożliwia wyszlifowanie powierzchni w niekontrolowany sposób, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku bogato zdobionych artykułów, w których zeszlifowanie np. ozdobników byłoby niepożądane.

Praktycznie wszystkie gąbki ścierne cechują się różnorodnym kształtem, dzięki czemu można z łatwością wybrać model odpowiedni do potrzeb danej osoby.

  • Gąbki otwarte – mają kształt prostokąta, są uniwersalne i sprawdzą się znakomicie w większości prac, lecz ich wadą są boki niepokryte materiałem ściernym.
  • Gąbki półotwarte – bardziej profesjonalny wariant, w którym materiałem ściernym został także pokryty jeden lub dwa boki produktu.
  • Gąbki zamknięte – w ich przypadku materiał ścierny znajduje się na całości, zatem zarówno na dole, jak i na górze oraz na wszystkich bokach.

Praktycznie wszystkie gąbki dostępne w naszym sklepie są przeznaczone do zupełnie różnorodnej pracy, nawet w warunkach wilgotnych, gdyż są w pełni odporne na działanie wody. Ponadto gąbki bez większego problemu wytrzymują zagniecenia oraz załamania, co ma największe znaczenie podczas ich magazynowania.

Oferujemy również klocki z jednym bokiem kątowym – to znakomite rozwiązanie w celu dotarcia do szczególnie ciasnych przestrzeni, np. pomiędzy płytami, sprawdzi się także w przypadku ostrych i spiczastych konturów obrabianych elementów.

Do czego służy klocek szlifierski?

Gąbki ścierne są przeznaczone do wielu prac związanych przede wszystkim z obróbką materiałów twardych. Ich zastosowanie wynika jednak bezpośrednio z granulacji, która świadczy o tym, jak wiele pojedynczych ziaren ściernych znajduje się na wybranej powierzchni. Im jest ich mniej, tym gąbka mocniej szlifuje i ściąga jednym ruchem znacznie więcej zewnętrznej powierzchni. Gruboziarniste gąbki szlifierskie można z powodzeniem wykorzystać do usuwania wykończeń, lakierów czy rdzy, podczas gdy drobnoziarniste – do ostatecznego szlifowania, usuwania niewielkich zanieczyszczeń, a nawet nadania połysku.

Klocek szlifierski może służyć do błyskawicznej obróbki powierzchni mocno profilowanych oraz w zasadzie zupełnie prostych, a także uzyskania zupełnie różnego obrazu szlifowanej powierzchni – od matowego, aż na satynowym i błyszczącym kończąc. Każda gąbka szlifierska do farb dostępna w naszym sklepie ma doskonałe parametry użytkowe i skutecznie sprawdzi się do polerowania oraz innych rodzajów prac budowlano-remontowych.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl