Kategorie

Ściernice ceramiczne

Pokazuje 41 - 60 z 67 elementów
Pokazuje 41 - 60 z 67 elementów

Naszą ofertę narzędzi ściernych spojonych uzupełniają również ściernice ze spoiwem ceramicznym, tzw. ściernice ceramiczne. Ściernice te występują w różnych formach: jako ściernice płaskie, ściernice pierścieniowe, ściernice garnkowe (walcowe lub stożkowe) i dedykowane są do szlifowania precyzyjnego elementów metalowych. Dostępne w naszej ofercie ściernice ceramiczne płaskie przeznaczone są do stosowania między innymi w szlifierkach stojakowych i stołowych. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo przede wszystkim ściernice płaskie marki Norton i Cormat.

Zastosowanie ściernic ceramicznych

Z uwagi na swoje właściwości ściernice ceramiczne płaskie świetnie sprawdzą się do ręcznego gratowania, a także ostrzenia narzędzi oraz części.

Ściernice ceramiczne o granulacji ziarna 24 – 36 sprawdzą się przy usuwaniu dużych naddatków, ściernice w gradacjach 36 – 46 przy usuwaniu średnich naddatków, natomiast granulacje 46 – 60 przeznaczone są do usuwania małych naddatków. Do gratowania / kształtowania elementów polecamy gradacje 60 – 80, do ostrzenia narzędzi granulacje 80 – 100, natomiast ściernice o ziarnie 100 – 150 dedykowane są do obróbki wykańczającej.

W naszej ofercie znajdą Państwo również szeroką paletę ściernic ceramicznych na trzpieniu marki Norton (Saint-Gobain).
Wymiary i zalecenia dotyczące ściernic płaskich
W naszej ofercie znajdą Państwo szeroką gamę ściernic ceramicznych od Norton o średnicach od 13 mm do 600 mm, a także gradacjach ziarna od 24 do 150.

Aby zapobiec przeciążeniu, wszystkie rodzaje ściernic do szlifierek stojakowych i stołowych muszą być obciągane. Przeciążenie może skutkować nadmiernym generowaniem ciepła, pęknięciem ściernicy lub uszkodzeniem obrabianego przedmiotu. Obciąganie pozwala na usuwanie wiórów i odsłania nowe krawędzie skrawające.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl