Krążek ścierny do żyrafy 225 mm, Klingspor PS 33 BK Zobacz większe

Krążek ścierny do żyrafy 225 mm, Klingspor PS 33 BK

5907560174880

Nowy produkt

Krążek ścierny do żyrafy 225 mm, Klingspor PS 33 BK

4,01 zł brutto

3,26 zł netto

Opis produktu

Krążek ścierny samoprzyczepny do żyrafy KLINGSPOR PS 33 BK

Krążki ścierne z papieru marki KLINGSPOR są materiałem ściernym przeznaczonym głównie do obróbki farb, lakierów, szpachli, gipsu, tynków i drewna. Doskonale sprawdzają się przy pracach remontowych, przy usuwaniu starych powłok lakierniczych, przy produkcji drewnianej czy szlifowaniu szpachli.  Jako element mocujący zastosowano rzep o mocnym chwycie, pozwalający zamocować krążki w szlifierkach do ścian (żyrafa), szlifierkach ręcznych i szlifierkach taśmowych tarczowych. Jako ziarno zastosowano standardowy elektrokorund, ścierniwo twarde i ciągliwe. Produkt posiada nasyp półotwarty. Jest to doskonały kompromis między odprowadzaniem materiału a agresywnością szlifu. W sprzedaży dostępne są standardowe średnice, dopasowane pod normy panujące na rynku elektronarzędzi. KLINGSPOR w tym modelu i średnicy oferuje 2 granulacje - P150 i P180. Jest to doskonałe uzupełnienie krążków PS 33 CK. Inne modele i średnice krążków ściernych znajdziecie na pozostałych ogłoszeniach.

Krążek ścierny - budowa i nasyp

Krążki ścierne PS 33 BK wykonane są na podłożu z papieru, w połączniu z nasypem z elektrokorundu. Papier B jest podkładem niezwykle elastycznym, odpornym na zrywanieJako ziarno zastosowano elektrokorund (tlenek glinu). Jest to najbardziej uniwersalne ścierniwo, doskonale sprawdzające się w farbach, lakierach, szpachlach i wielu innych materiałach. W krążkach zastosowano nasyp półotwarty. Ziarno w nim zajmuje 70-90% powierzchni krążka (dla porównania: otwarty: 50-70% ; nasyp zamknięty: ponad 90%). Nasyp półotwarty zapewnia dobre odprowadzanie materiału w połączeniu w wysoką skutecznością szlifu. Jako mocowanie zastosowano materiał czepny (rzep), doskonale przylegający do głowic elektronarzędzi.

Krążek ścierny - zastosowanie

Krążki PS 33 BK wykorzystywane są głównie do szlifowania farb, lakierów, szpachli, gipsu, tynków i drewna. Produkt sprawdza się w szlifowaniu gładzi szpachlowych, usuwanie starych powłok, matowaniu powierzchni pod lakier, nadawaniu odpowiedniego kształtu elementom drewnianym, szlifowaniu profili drewnianych, desek i innych elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo krążkiem możemy obrabiać elementy z tworzyw sztucznych. Zalety PS 33 BK doceni wiele branż, m.in. firmy budowlane, malarze, zakłady produkcyjne, cała branża obróbki drewna czy przydomowi majsterkowicze.

Jak dobrać krążek ścierny?

Aby prawidłowo dobrać krążek potrzebna jest średnica głowicy elektronarzędzia, podawana w milimetrach. Informację znajdziemy na tabliczce znamionowej szlifierki, opakowaniu, stronie internetowej producenta, ew. możemy zmierzyć posiadaną maszynkę. Krążki w zależności od modelu posiadają otwory odprowadzające pył lub nie. Formę otworów dobieramy również pod posiadane narzędzie. W razie występowania nietypowego rozstawu otworów możemy zastosować produkt bez otworów lub z innymi otworami - stracimy po prostu możliwość odprowadzania pyłu. Ponadto produkt dobieramy pod zakres prac - inne podłoże i nasyp wybieramy przy pracy w drewnie, a inne przy obróbce stali i metali. Krążki PS 33 BK są przeznaczone głównie do gipsów, tynków, farb, lakierów, drewna, szpachli i tworzyw sztucznych - przez zastosowany nasyp, podłoże i ziarno są doskonałym wyborem do bezproblemowej pracy z tymi materiałami. 

Parametry:

  • średnica w mm: 225
  • forma otworów: brak otworów
  • obszar zastosowania: farby, lakiery, szpachle, drewno
  • możliwe obszary zastosowania: tworzywa sztuczne
  • rodzaj ziarna: elektrokorund
  • podłoże: papier typu B
  • nasyp: półotwarty
  • dostępne granulacje: 150, 180
  • opakowanie zawiera 50 sztuk krążków (ogłoszenie dotyczy 1 sztuki)

Numer artykułu Średnica w mm Granulacja Forma otworu Opakowanie Kod EAN (opakowanie)
251230 225 150 brak otworów 50 sztuk 5907560174873
214629 225 180 brak otworów 50 sztuk 5907560174880


POWIĄZANE PRODUKTY

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl