Kategorie

Rolki ścierne

Pokazuje 1 - 20 z 54 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 54 elementów

Rolki ścierne do szlifowania

Nasza oferta wyrobów ściernych nasypowych obejmuje rolki ścierne przeznaczone zarówno do obróbki ręcznej, jak i do zastosowania przy użyciu elektronarzędzi. Paleta rolek ściernych dostępnych w hurtowni MK Plastimex zawiera rolki na różnych rodzajach podłoża – tradycyjny papier ścierny, rolki na podłożu płóciennym, papierowo-płóciennym, papier ścierny na gąbce oraz na podłożu z włókniny szlifierskiej. Sprawdź, co możemy Ci zaproponować!

Czytaj więcej

Zastosowanie rolek ściernych

Dostępne w naszej hurtowni rolki z materiałów ściernych nasypowych są idealnym rozwiązaniem do łatwego i szybkiego szlifowania. Z rolek ściernych wycinane są arkusze ścierne, które mogą być bezpośrednio stosowane przy szlifowaniu wielu materiałów. Można je wykorzystać m.in. do:

  • polerowania różnych powierzchni,
  • stępiania ostrych krawędzi,
  • obróbki profili i płaszczyzn,
  • wygładzania gipsu,
  • usuwania rdzy, nalotów i farb.

W naszej ofercie znajdziesz również papier ścierny w rolkach przeznaczony do prac specjalistycznych, np. szlifowania konkretnych materiałów, w tym drewna twardego, płyt MDF, farb, lakierów, szpachli i stali. Każda rolka ścierna w naszym sklepie posiada opis i sugerowane przeznaczenie.

Standardowo prezentowane artykuły stosowane są do szlifowania na sucho. Podczas pracy na mokro niektóre z produktów w tej kategorii (zwłaszcza papier ścierny) mogą ulegać rozklejeniu. Szlifowanie z udziałem wody zapobiega jednak pyleniu oraz przedłuża żywotność materiału ściernego.

Papier ścierny w rolce – dostępne warianty

Na nasz asortyment składają się materiały ściernych różnego rodzaju, a każdy z nich ma swoje zalety. Jak wybrać odpowiedni? Rolki ścierne na podłożu papierowym na gąbce zapewniają delikatny szlif i doskonale dopasowują się do profili obrabianych elementów. Elementy na siatce ściernej gwarantują pracę bez wszechobecnego, szkodliwego pyłu, natomiast rolki ścierne na podłożu płóciennym są wytrzymałe i umożliwiają równomierne szlifowanie.

Na uwagę zasługują również rolki ścierne z włókniny szlifierskiej, które świetnie sprawdzą się do szlifowania wykończeniowego i umożliwiają uzyskanie gładkiego szlifu, szczególnie w przypadku stali nierdzewnej.

Papier ścierny w rolkach

Sklep MK Plastimex specjalizuje się w sprzedaży produktów ściernych, masz więc pewność o ich wytrzymałości i zastosowaniu. Artykuły stworzone z materiałów nasypowych stanowią idealne rozwiązanie do różnego rodzaju podłoża i powierzchni. Ich konstrukcja pozwala na zoptymalizowanie obróbki ściernej oraz docierania. Materiał wykorzystany w produkcji jest elastyczny i ekonomiczny, co sprawia, że każda rolka ścierna odznacza się długą żywotnością. Dzięki zastosowaniu żywicy syntetycznej rolki ścierne są odporne na zrywanie się podczas pracy, pozwalając tym samym na nieprzerwane korzystanie z narzędzi. Tak skonstruowane produkty zapewniają szybkie i efektywne szlifowanie.

Dostępne wymiary i granulacje rolek ściernych

Co prawda rolki ścierne dostępne są w standardowych długościach 30 lub 50 metrów, ale w naszej hurtowni możesz kupić materiały ścierne na mniejsze, w zasadzie dowolne długości. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że mogą być urywane do wymaganych wymiarów. Dzięki temu nie musisz się martwić o niespodziewane braki – nasze papiery ścierne na rolkach wystarczą Ci na bardzo długo.

Ze względu na różnorodne wymagania oferujemy rolki z wielu innych ziaren ściernych, w tym węglika krzemu, które wyróżniają się ostrą krawędzią i dużą twardością. Standardowo rolki ścierne dostępne są w różnych szerokościach (od 100 mm do 900 mm) oraz granulacjach (od P16 nawet do P800). Jako oficjalny dystrybutor materiałów ściernych marki Klingspor jesteśmy w stanie dostarczyć Ci rolki o niestandardowych wymiarach (od 10 mm do 300 mm) i granulacjach według indywidualnego zapotrzebowania. To niezwykle wygodne, jeśli poszukujesz materiałów o niskiej dostępności i zgodnych z indywidualnymi wymaganiami – wysyłka z MK Plastimex będzie zawierać rolki na wybranym podłożu, o określonej granulacji i długości, dokładnie takie, na jakich Ci zależy.

MK Plastimex to oficjalny dystrybutor produktów Klingspor. Producent słynie z gatunkowych materiałów – konkurencyjne papiery ścierne w rolkach często posiadają różne wady. Dla porównania, są mniej wytrzymałe i nierzadko kosztują znacznie więcej. Narzędzia ścierne marki Klingspor charakteryzują się wysoką jakością, a dzięki naszej ofercie możesz je kupić w atrakcyjnych cenach, osiągając korzystną relację ceny do jakości i wysoką efektywność obróbki szlifierskiej – przekonaj się!

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl