Kategorie

Arkusze i krążki ścierne

Oferowane przez nas materiały ścierne nasypowe obejmują szeroką paletę arkuszy ściernych oraz krążków ściernych, dostępnych na różnych rodzajach podłoża – papierowym, płóciennym, foliowym lub z włókniny.

Czytaj więcej

Dobór odpowiedniego narzędzia ściernego

Dobór wyrobów ściernych nasypowych odbywa się w oparciu o dwa podstawowe kryteria: rodzaj ziarna i typ podłoża.

W przypadku ziarna ściernego jego dobór uzależniony jest głównie od rodzaju obrabianego materiału. Im twardszy jest materiał podlegający obróbce tym twardsze ziarno potrzebne jest do uzyskania optymalnego efektu szlifowania. Oferowane przez nas narzędzia ścierne posiadają najbardziej popularne typy ziaren: węglik krzemu (SIC), elektrokorund, elektrokorund cyrkonowy oraz elektrokorund ceramiczny. Ziarna ceramiczne i cyrkonowe są droższe, ale wyróżniają się efektem samoostrzenia, pozwalając na dłuższe zachowanie agresywności i żywotności, co w rezultacie redukuje koszt procesu szlifowania. W naszej ofercie posiadamy arkusze i krążki do obróbki stali, stali szlachetnej, innych metali, do szlifowania drewna, farb, lakierów i szpachli, gładzi gipsowych, czy też szlifowania tworzyw sztucznych, obróbki szkła i kamienia.

Dobór podłoża narzędzia ściernego powinien uwzględniać geometrię obrabianego elementu. Podłoża elastyczne dedykowane są do obróbki elementów profilowych, natomiast podłoża odporne na rozrywanie przeznaczone są do szlifowania płaskich powierzchni. Z perspektywy ekonomiki procesu obróbki najkorzystniejszym podłożem jest papier ścierny, następnie płótno ścierne, kończąc na podłożu poliestrowym zapewniającym trwałość i stabilność kształtu. W przypadku krążków ściernych najlepszą stabilność i trwałość zapewniają krążki na folii i krążki fibrowe.

Dostępne wymiary i układy otworów

W naszej ofercie znajdą Państwo materiały ścierne i nasypowe o najpopularniejszych na rynku wymiarach, formach i układach otworów, które zależą najczęściej od typu stosowanej szlifierki. Jesteśmy jednak w stanie zrealizować zamówienia na arkusze i krążki ścierne według indywidualnego zamówienia, w określonym przez Państwa wymiarze, formie i układzie otworów, czy też granulacji ziarna ściernego.

Pokazuje 1 - 20 z 58 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 58 elementów
Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl