Kategorie

Arkusze i krążki ścierne

Pokazuje 1 - 20 z 120 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 120 elementów

Oferowane przez MK Plastimex materiały ścierne nasypowe obejmują szeroką paletę arkuszy ściernych oraz krążków ściernych, dostępnych na różnych rodzajach podłoża – papierowym, płóciennym, foliowym lub z włókniny.

Czytaj więcej

Narzędzia ścierne - jak dobrać odpowiednie?

Narzędzia ścierne są powszechnie używane przy obróbce różnych powierzchni. Sięga się po nie zarówno w przemyśle budowlanym, jak i w motoryzacyjnym, a nawet spożywczym i wielu innych. Materiały ścierne umożliwiają bezpieczną, a przede wszystkim sprawną obróbkę takich tworzyw, jak m.in. drewno, tynki, farby, lakiery, stal i inne metale. W zależności od modelu i producenta, mogą być wykorzystywane z różnymi rodzajami szlifierek i innych elektronarzędzi. Artykuły ścierne gwarantują w pełni estetyczne wykończenie w zaledwie kilka minut pracy. Ważne jest jednak to, aby wybór odpowiedniego krążka lub arkuszu był odpowiednio przemyślany. Dobór wyrobów ściernych nasypowych odbywa się w oparciu o dwa podstawowe kryteria

Rodzaj ziarna

W przypadku ziarna ściernego jego dobór uzależniony jest głównie od rodzaju obrabianego materiału. Im twardszy jest materiał podlegający obróbce, tym twardsze ziarno potrzebne jest do uzyskania optymalnego efektu szlifowania. Oferowane przez nas narzędzia ścierne posiadają najbardziej popularne typy ziaren: węglik krzemu (SIC), elektrokorund, elektrokorund cyrkonowy oraz elektrokorund ceramiczny. Ziarna ceramiczne i cyrkonowe są droższe, ale wyróżniają się efektem samoostrzenia, pozwalając na dłuższe zachowanie agresywności i żywotności, co w rezultacie redukuje koszt procesu szlifowania. W naszej ofercie posiadamy arkusze i krążki do:

  • obróbki stali, stali szlachetnej, innych metali,
  • do szlifowania drewna, farb, lakierów i szpachli, gładzi gipsowych,
  • czy też szlifowania tworzyw sztucznych, obróbki szkła i kamienia.

Typ podłoża

Dobór podłoża narzędzia ściernego powinien uwzględniać geometrię obrabianego elementu. Podłoża elastyczne dedykowane są do obróbki elementów profilowych, natomiast podłoża odporne na rozrywanie przeznaczone są do szlifowania płaskich powierzchni. Z perspektywy ekonomiki procesu obróbki najkorzystniejszym podłożem jest papier ścierny, następnie płótno ścierne, kończąc na podłożu poliestrowym zapewniającym trwałość i stabilność kształtu. W przypadku krążków ściernych, najlepszą stabilność i trwałość zapewniają krążki na folii i krążki fibrowe. Świetnie sprawdzają się podczas intensywnego, długotrwałego użytkowania. Narzędzia ścierne na podkładzie z fibry mogą służyć nawet do tak wymagających czynności, jak usuwanie wieloletniej rdzy lub obróbki spawów.

Arkusze i krążki ścierne w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdą Państwo materiały ścierne i nasypowe o najpopularniejszych na rynku wymiarach, formach i układach otworów, które zależą najczęściej od typu stosowanej szlifierki. Jesteśmy jednak w stanie zrealizować zamówienia na arkusze i krążki ścierne według indywidualnego zamówienia, w określonym przez Państwa wymiarze, formie i układzie otworów, czy też granulacji ziarna ściernego.

Oferowane przez nas materiały ścierne nasypowe obejmują szeroką paletę arkuszy ściernych oraz krążków ściernych, dostępnych na różnych rodzajach podłoża – papierowym, płóciennym, foliowym lub z włókniny. Oferujemy również siatki ściernetrójkąty ścierne oraz przystawki do krążków ściernych.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl