Kategorie

Czapki i czepki ochronne

Pokazuje 1 - 20 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 29 elementów

Jeśli często pracujesz na zewnątrz, zwłaszcza zimą, to wiesz, że bez ciepłej i wygodnej czapki ani rusz. Przez nieosłoniętą głowę ucieka dużo ciepła, co można odczuć bardzo szybko. U nas znajdziesz zatem świetne czapki robocze ochronne, dzięki którym Ty i Twoi pracownicy zabezpieczycie się przed niskimi temperaturami, wiatrem i śniegiem.

Czapki BHP na każdą pogodę

Termin zakończenia prac nieuchronnie się zbliża, a na dworze zaczynają się mrozy? Nie chcesz, by zimno spowolniło działania Twojego zespołu? Jeśli regularnie pracujesz w terenie, to czapki zimowe ochronne są dla Ciebie obowiązkowym elementem wyposażenia. W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim nakrycia głowy wykonane z wytrzymałej bawełny, poliestru, akrylu lub innych materiałów. Ich cechami wspólnymi są przede wszystkim: 

  • świetna izolacja termiczna,
  • lekkość,
  • przyjemny w dotyku materiał,
  • estetyczny, jednolity wygląd,
  • trwałość materiału, który przez długi czas będzie pełnił swoje funkcje,
  • doskonała ochrona głowy przed zimnem, brudem i drobnymi urazami.

Akryl i poliester są materiałami o dużej sprężystości, łatwo dopasowującymi się do ciała. Dobrze chłoną wilgoć, w tym pot, a jednocześnie szybko schną. Jest to duży atut przy pracy w wilgotnym środowisku i przy zwiększonym wysiłku.

Czapki robocze zimowe – czym się wyróżniają?

Oferujemy czapki robocze ochronne o różnych wzorach, kolorach i zastosowaniu – na pewno znajdziesz tutaj model, który spełni Twoje oczekiwania.

W szczególnie chłodne dni sprawdzą się czapki robocze bawełniane i polarowe: klasyczne, uszanki lub z daszkiem. Każdy z proponowanych modeli będzie nieodzownym towarzyszem prac na świeżym powietrzu w miesiące zimowe, ale też późną jesienią i wczesną wiosną. Dzięki kilku warstwom materiału zapewnią one komfort termiczny głowy, w tym szczególnie wrażliwych na zimno uszu.

Czapki robocze z lampką LED

Jesienią i zimą wieczory zapadają niezwykle szybko, a praca w warunkach ograniczonego oświetlenia może stanowić dla pracowników znaczne niebezpieczeństwo. Odzież z elementami odblaskowymi to w takich warunkach podstawa, warto jednak uzupełnić ją czapką wyposażoną w lampkę LED. Osoby zaopatrzone w takie czapki robocze ochronne będą widoczne z jeszcze większej odległości. Pozwolą im też bez przeszkód pracować po zapadnięciu zmroku.

Czapki robocze kominiarki lub z usztywnieniem

Utrzymanie ciepła podczas pracy może być szczególnie trudne w przypadku konieczności noszenia kasku ochronnego. Odpowiedzią na ten problem jest czapka w formie kominiarki, która poza twarzą szczelnie otacza całą głowę. Dzięki temu praca z dodatkową ochroną głowy jest bardzo wygodna, a straty ciepła – jeszcze mniejsze.

Innym wyróżnikiem proponowanych przez nas roboczych nakryć głowy są usztywnienia, które zwiększają wytrzymałość produktu w trudnych warunkach, a przy tym oferują stabilność nawet przy gwałtownych i dynamicznych ruchach.

Usztywniane czapki robocze ochronne – uniwersalne nakrycie głowy do pracy

Wybierając produkty z tej kategorii, zaopatrzysz się nie tylko w czapki zimowe, ale też klasyczne czapki z daszkiem zapewniające ochronę przed słońcem. Wyróżniają się one szerokimi panelami przednimi, na których bez problemu zmieści się naszywka lub przypinka z logiem Twojej firmy. Pozwala to stworzyć jednolity i łatwo rozpoznawalny ubiór pracowników, co przydaje się w każdej branży.

Czapki te dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu zamówisz model adekwatny do identyfikacji wizualnej Twojego przedsiębiorstwa. Wygodę i stabilność zapewnia szeroka regulacja i zapięcie na zatrzask. Te uniwersalne czapki robocze ochronne sprawdzą się w każdej firmie!

Czapki robocze ochronne a zdrowie pracownika

Zimno, śnieg, deszcz i wiatr przy nieosłoniętej głowie szybko doprowadzą do przeziębienia, które na wiele dni odsunie pracownika od jego zadań. „Ciepło najszybciej ucieka przez głowę i dłonie” – o tym słyszał każdy, lecz czy to prawda? Czy jest na to biologiczne uzasadnienie? Owszem! Głowa jest w dużej mierze pozbawiona pełniącej funkcję izolacyjną tkanki tłuszczowej.

Podobnie rzecz się ma w trakcie upałów, które przy pracy na otwartej przestrzeni mogą grozić bardzo niebezpiecznym udarem. Jak zatem widać czapki ochronne to niedroga inwestycja w bezpieczeństwo i zadowolenie pracowników, a co za tym idzie – płynną i wydajną pracę.

Czapki ochronne – dlaczego warto?

Różnego rodzaju czapki i czepki ochronne to praktyczny element garderoby roboczej. Większy komfort to lepsza wydajność pracy, ale na tym użyteczność czapek roboczych się nie kończy.

Wysokiej jakości produkty uznanych producentów, które znajdziesz w naszej hurtowni to gwarancja bezpieczeństwa, ale także wygody pracy. Produkty dostępne w tym dziale zaprojektowano w sposób pozwalający użytkownikowi na ich regulację do swoich potrzeb i upodobań.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem czapek roboczych, to być może martwisz się, czy będą one dobrze współgrać z wyposażeniem ochronnym głowy. Czapki robocze ochronne, które widzisz w tej kategorii, są lekkie, elastyczne i nie ograniczają pola widzenia pracownika. Dzięki temu w większości sytuacji można z nimi stosować gogle, okulary ochronne, a w przypadku kominiarek także kaski. Nawet przy częstym nakładaniu i zdejmowaniu zachowają swój pierwotny kształt.

Polecamy uniwersalne, wygodne i doskonale chroniące przed zimnem nakrycia głowy z najwyższej jakości materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym różnorodnym asortymentem – zadbaj o komfort, bezpieczeństwo i wydajność pracy! Kupuj mądrze z MK Plastimex!

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl