Kategorie

Tulejki ścierne

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

W hurtowni MK Plastimex obok wielu materiałów ściernych i pasów bezkońcowych znajdziesz tulejki ścierne oraz gumowe trzpienie do tulejek. Szeroka gama dostępnych produktów jest zróżnicowana pod względem wymiarów, uziarnienia oraz preferowanego zastosowania. Szlifowanie za pomocą naszych tulejek ściernych i specjalnych trzpieni będzie jeszcze łatwiejsze, zwłaszcza przy pracy z drobnymi elementami – sprawdź!

Tulejki ścierne do tworzyw sztucznych, drewna i metalu

Tulejki ścierne to narzędzia idealne do ścierania starych powłok lakierniczych, rdzy lub zanieczyszczeń z wielu powierzchni. Najczęściej wykorzystuje się je więc w przemyśle drzewnym i metalurgii, a także przez hobbystów. Tulejki szczególnie polecamy do obróbki:

  • stali,
  • metali nieżelaznych,
  • tworzyw sztucznych,
  • drewna.

W odróżnieniu od ściernic czy innych materiałów ściernych, tuleje ścierne są szczególnie przydatne w pracy nad miejscami trudno dostępnymi, jak rowki, otwory albo zdobione części. Niewielkie rozmiary pozwalają na precyzyjne prowadzenie narzędzia oraz stabilną pracę. Mimo sił odśrodkowych nie musisz martwić się zniszczeniem tulei – płótna ścierne służące za podstawę naszych tulei zapewniają wytrzymałość elementu. Żywica syntetyczna spajająca ziarno z podkładem zapobiega zaś zapychaniu materiału pyłem.

Tulejki ścierne są specyficzną odmianą pasów szlifierskich bezkońcowych, które stosowane są w szlifierkach prostych / napędzanych wałkami giętkimi.

Zgromadzone w tej kategorii tuleje ścierne różnią się m.in. grubością ziarna – gradacja oznacza, czy za pomocą materiału przeprowadzisz prace wykończeniowe, czy np. szlifowanie zgrubne. Nasze tulejki ścierne pozwalają jednak na wiele innych zadań. Za ich pomocą przeprowadzisz szybko:

  • usuwanie rdzy,
  • czyszczenie,
  • matowienie,
  • polerowanie.

Trzpienie do tulei ściernych

W tej kategorii prezentujemy nie tylko tulejki ścierne, ale również trzpienie, na których można zamocować tuleje. Cylindryczna lub stożkowa konstrukcja sprawdza się w innych zastosowaniach, jednak niezależnie od budowy, z dopasowaną tuleją możesz pracować płynnie i uzyskać pożądane efekty. Wystarczy wsunąć tulejkę ścierną na trzpień z gumy – spiralne rowki zapobiegają zsuwaniu tulei.

Obydwa rodzaje oferowanych przez nas produktów pochodzą od uznanej marki Klingspor. MK Plastimex jest autoryzowanym dystrybutorem tego producenta. Marka Klingspor od wielu lat dostarcza papiery ścierne, ściernice i inne materiały ścierne do profesjonalnego czy amatorskiego zastosowania. Jeśli mimo bogatej palety dostępnych opcji nie znajdujesz produktu zgodnego ze swoimi wymaganiami, skontaktuj się z nami. Pracownicy MK Plastimex chętnie przygotują dla Ciebie niestandardowe artykuły takie jak tuleje ścierne.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl