Kategorie

Rękawice robocze

Jednym z podstawowych elementów odzieży ochronnej są rękawice. Umożliwiają one bezpieczną pracę w różnych warunkach i chronią przed wieloma zagrożeniami. W naszym asortymencie znajdują się rękawice ochronne producentów uznawanych za liderów branży. Należą do nich przede wszystkim firmy REIS i OGRIFOX, które tworzą odzież z myślą o użytkownikach. Dzięki temu rękawice chętnie wybierane są przez pracowników z różnych branż.

Odpowiedni dobór rękawic roboczych wymaga poznania środowiska, w jakim będą wykorzystywane. Warto więc w pierwszej kolejności ocenić zagrożenia wynikające z wykonywanej pracy. Kolejnym krokiem powinien być dobór rozmiaru rękawic ochronnych. Producenci rękawic zazwyczaj oznaczają rozmiar rękawic na jej wierzchniej części. Tylko dobrze dobrane rękawice mogą zapewnić bezpieczeństwo i komfort pracy.

Czytaj więcej

Poliestrowe rękawice robocze

Tkanina poliestrowa uznawana jest za stosunkowo wytrzymałą i bezpieczną, a także niechłonącą wilgoci. W związku z tym rękawice z tego materiału cieszą się dużym zainteresowaniem. Większość rękawic roboczych przeznaczonych jest do precyzyjnych prac. Poliestrową tkaninę najczęściej powleka się elastycznym nitrylem lub podobnym materiałem. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy można wybrać jedynie nakrapiane lub częściowo powlekane rękawice ochronne. Producent REIS dostarcza też akcesoria całkowicie pokryte nitrylem, przeznaczone do pracy z olejami.

Rękawice z innych materiałów

Do prac spawalniczych lub szlifierskich bardzo chętnie wybierane są rękawice robocze wykonywane ze skóry. Stosuje się w tym celu skórę bydlęcą lub świńską. Są one nie tylko bezpieczne, ale także bardzo przyjemne dla ciała i nie powodują podrażnienia. Często można też spotkać ocieplenie z kożuszka wewnątrz rękawic ochronnych. Producent REIS dostarcza także odzież wykonywaną z nylonu, która sprawdza się podczas prac z żywnością lub silikonami. W naszym asortymencie znajdują się też wyroby z ocieplanej dzianiny, które sprawdzają się przy pracy w niskich temperaturach.

Pokazuje 1 - 20 z 117 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 117 elementów
Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl