Kategorie

Szlifierki

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

Szlifierki

W hurtowni MK Plastimex znajdziesz bogaty asortyment szlifierek kątowych. Te wszechstronne narzędzia mają naprawdę szerokie zastosowanie – są nieocenionym sprzętem w wyposażeniu zarówno profesjonalnych fachowców, jak i domowych majsterkowiczów.

W MK Plastimex zakupisz szlifierki kątowe w różnych wersjach. Zależy nam, aby sprostać rozmaitym potrzebom i preferencjom klientów – zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą!

Szlifierka kątowa – mocne narzędzie do obróbki drewna i wielu innych zadań

Szlifierka to niezwykle przydatne narzędzie w budownictwie, rzemiośle, a także w pracach typu DIY. Dzięki swojej wszechstronności używa się jej w obróbce drewna i tworzyw sztucznych. Pozwala więc na precyzyjne szlifowanie różnych materiałów, co jest niezbędne podczas na przykład przygotowywania powierzchni przed malowaniem. Wykorzystasz ją także do usuwania nadmiaru materiału czy nadawania odpowiedniego wykończenia.

Szlifierki sprawdzą się także w obróbce materiałów stosunkowo twardych. Dzięki nim możliwe jest cięcie i polerowanie metalu, kamienia oraz na przykład gipsu. Ponadto są również używane do wielu innych działań, takich jak usuwanie rdzy, cięcie profili metalowych, a nawet w pracach artystycznych i renowacyjnych.

Szlifierka do trudno dostępnych miejsc od MK Plastimex

W MK Plastimex znajdziesz różne modele szlifierek, idealnych na przykład do pracy w trudno dostępnych miejscach. Oferujemy następujące produkty:

  • szlifierki mimośrodowe,
  • szlifierka oscylacyjna,
  • szlifierka taśmowa,
  • szlifierka do gipsu.

W naszej hurtowni zakupisz zarówno modele akumulatorowe, jak i elektryczne. Szlifierka kątowa akumulatorowa to przenośne oraz naprawdę wydajne urządzenie, idealne do pracy w miejscach z ograniczonym dostępem do zasilania. Charakteryzuje się nierzadko brakiem efektu pamięci oraz minimalnym samorozładowywaniem – sprawia to, że często pozostaje w gotowości do użytku. Z kolei szlifierka elektryczna nie wymagają ładowania. Jest to dużą zaletą przy korzystaniu z niej w miejscu stałego dostępu do źródła prądu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szlifierkę kątową?

Wybierając szlifierkę kątową, istotne jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych aspektów, wpływających na jej funkcjonalność i efektywność pracy. Oto poszczególne aspekty, nad którymi warto się zastanowić.

  • Parametry – istotna w tym przypadku będzie maksymalna prędkość obrotowa w ciągu minuty, waga, długość przewodu elektrycznego i węża ssącego (jeśli taki został dołączony do zestawu), napięcie zasilania czy średnica tarczy.
  • Silnik – szlifierki mogą być zasilane za pomocą akumulatora lub prądu elektrycznego. Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na moc silnika oraz (w przypadku modeli akumulatorowych) czas pracy urządzenia bez potrzeby ładowania.
  • Producent – to niezwykle ważna kwestia podczas wyboru szlifierki kątowej. Warto stawiać na dobre marki, ponieważ powinien być to zakup na długie lata. Właśnie dlatego w hurtowni MK Plastimex znaleźć można sprzęt pochodzący od takich firm jak FATMAX czy STANLEY.
  • Inne cechy ułatwiające pracę – takie jak system antywibracyjny, przedni i tylny uchwyt zapewniający kontrolę nad urządzeniem, możliwość sterowania prędkością obrotową, ewentualne wymienne końcówki i ergonomiczny kształt.

Szlifierka oscylacyjna, czyli dokładne szlifowanie nawet w zakamarkach

Urządzenia tego typu są idealnym narzędziem do dokładnego szlifowania trudno dostępnych miejsc. Ich główną cechą charakterystyczną jest ruch oscylacyjny – pozwala on na równomierne gładzenie powierzchni drewnianych, plastikowych czy metalowych.

Ponadto dzięki różnorodnym końcówkom i akcesoriom szlifierka oscylacyjna daje możliwość wykonywania innych czynności, takich jak cięcie lub polerowanie.

Szlifierka taśmowa – skuteczne usuwanie materiału

Szlifierka taśmowa jest doskonałym narzędziem do szybkiego i efektywnego usuwania materiału z różnych powierzchni. Wyposażona została w paski szlifierskie, co pozwala na sprawne pozbycie się starych farb, rdzy czy innych powłok z metalu. Dzięki niej możliwe jest także wygładzenie i przygotowanie drewna do dalszej obróbki. Urządzenia tego typu są cenione za swoją wydajność i pracę na dużych powierzchniach.

Szlifierka do gipsu/żyrafa – precyzyjne szlifowanie materiałów gipsowych

Szlifierki do gipsu (zwane potocznie żyrafami) są specjalistycznymi narzędziami zaprojektowanymi do precyzyjnego wygładzania powierzchni pokrytych przez właśnie to tworzywo sztuczne. Dzięki nim możesz skutecznie usunąć nierówności, zadziory i inne niedoskonałości po zastosowaniu gipsu na ścianach lub sufitach.

Szlifierki tego typu są często wyposażone w specjalne odkurzacze, pochłaniające powstający podczas pracy pył. Będzie to niezwykle ważne dla zdrowia użytkowników i zachowania porządku.

Szlifierka mimośrodowa, czyli ruch wahadłowy i obrotowy

Szlifierka mimośrodowa to wyjątkowo efektywny i wszechstronny sprzęt. Jego działanie nie ogranicza się tylko do ruchu wahadłowego (w przód i w tył), ale obejmuje także ruch obrotowy wokół własnej osi. Ta kombinacja ruchów sprawia, że urządzenie to jest niezwykle skuteczne w obróbce różnych powierzchni. Ponadto często dostarczane jest w wytrzymałym kufrze z metalowymi zaczepami, co zwiększa jej trwałość i ułatwia transport.

Idealnie sprawdzi się do pracy z materiałami takimi jak drewno, stal czy kamień. Należy jednak pamiętać, że jest to sprzęt wrażliwy na docisk i działający z dużą prędkością oraz gwałtownością – wymaga więc zachowania ostrożności podczas użytkowania. To, co wyróżnia szlifierkę mimośrodową to fakt, że świetnie radzi sobie z powierzchniami wklęsłymi i wypukłymi, dzięki czemu jest bardzo cenionym narzędziem w wielu warsztatach.

Inne produkty dostępne w MK Plastimex

W MK Plastimex znajdziesz także inne elektronarzędzia. Poza szlifierkami kątowymi oferta obejmuje również wiertarko-wkrętarki, zakrętarki udarowe czy młotowiertarki.

Ponadto w asortymencie naszej hurtowni zakupisz różnorodne akcesoria, w tym tarcze do szlifierek. Na szczególną uwagę zasługują tarcze diamentowe, które charakteryzują się wyjątkową trwałością. Są świetne do twardszych materiałów, takich jak beton czy kamień.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl