Kategorie

Środki ochrony dróg oddechowych

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Środki ochrony dróg oddechowych to urządzenia lub akcesoria, które pomagają zapobiegać wdychaniu szkodliwych substancji chemicznych, czy też i pyłów, co może bezpośrednio prowadzić do chorób układu oddechowego.

Ochrona dróg oddechowych – dlaczego jest tak istotna?

Sprzęt ochrony układu oddechowego jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia, zwłaszcza jeśli często jest się narażonym na działanie różnych substancji. Wybór odpowiedniego środka ochrony dróg oddechowych zależy od rodzaju i poziomu narażenia na szkodliwe substancje, a także od warunków pracy oraz wykonywanych zadań.

Sprzęt ochrony dróg oddechowych – oferta naszej hurtowni

Hurtownia MK Plastimex to miejsce, gdzie asortyment pochodzi z dobrego źródła. Producenci, którzy wytwarzają dystrybuowane przez nas produkty, to zaufane marki. Przez lata zaufały im tysiące konsumentów.

Stąd też nasza oferta to sprawdzony sprzęt ochrony dróg oddechowych. Posiada on niezbędne certyfikaty oraz spełnia wiele norm – wszystko w trosce o bezpieczeństwo pracy ze szkodliwymi substancjami.

Postaw na ochronę dróg oddechowych z MK Plastimex

Maski ochronne i zasady noszenia ich w miejscu wykonywania swojego zawodu określone zostały w kodeksie pracy. Dlatego też w naszej hurtowni wyposażysz się w różne ich modele. Pragniemy zaprezentować Ci ich rodzaje. Oto więc i one!

Maseczki jednorazowe

Te z naszej oferty stworzone zostały z polipropylenu, syntetycznego materiału, który jest lekki i oddychający. Maseczki te mają za zadanie zapewnienie ochrony przed cząstkami, bakteriami i wirusami w miejscach publicznych oraz w sytuacjach, w których istnieje ryzyko ekspozycji na różne czynniki zewnętrzne. Z powodzeniem będziesz stosować je w połączeniu z okularami czy goglami.

Maseczki bawełniane jednowarstwowe

Maseczka bawełniana to przedmiot, który przez ostatnie lata towarzyszył nam w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Do dziś korzysta się z nich w niektórych miejscach bądź nosi się je ze względu na swoje zdrowie.

Zapewniają one bowiem pewien poziom ochrony pewien poziom ochrony przed kurzem, pyłkami czy większymi cząstkami, a także niektórymi drobnoustrojami. Nasze maseczki tego typu wykonano z bawełny, która ma certyfikat Oeco-Tex, zgodny z zarządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Możesz prać ją w temperaturze powyżej 60 ℃.

Maseczka trójwarstwowa wielokrotnego użytku

Została ona uszyta ze 100% bawełny. Maski ochronne tego typu nie są wyrobem medycznym czy środkiem ochrony dróg oddechowych. Jej głównym zadaniem jest osłona twarzy oraz zapobieganie przedostawaniu się na zewnątrz wydzielin (np. śliny czy kataru).

Półmaski filtrujące

Półmaska filtrująca w zależności od typu (FFP3 czy FFP2), zapewnia oczyszczanie wdychanego powietrza przed aerozolami, pyłami, mgłami w określonych wartościach i ilościach. Z przodu mają charakterystyczny zawór wydechowy, który zdecydowania ułatwia nam proces wydychania powierza – zwłaszcza w wysokiej temperaturze. W ofercie posiadamy różnego rodzaju półmaski ochronne i maski przeciwpyłowe.

Maski pełnotwarzowe

Maski pełnotwarzowe to rodzaj osłony ochronnej, który obejmuje całą twarz użytkownika, zapewniając ochronę oczu, nosa, ust oraz układu oddechowego przed niebezpiecznymi substancjami. Najczęściej mają system filtracji, który nierzadko wymaga jednorazowego lub wymiennego co jakiś czas pochłaniacza. Zatrzymują one szkodliwe cząsteczki i gazy, pozwalając na dostarczanie powietrza bezpiecznego.

Środki ochrony układu oddechowego – filtry i pochłaniacze

Do sprzętu ochrony dróg oddechowych, jakimi są maski wielokrotnego użytku pełnotwarzowe, konieczne są filtry i pochłaniacze, które znajdziesz w naszej ofercie. W zależności od modelu chronią one przed różnymi substancjami chemicznymi. Pamiętaj, by zawsze sprawdzić najwyższe dopuszczalne stężenia obsługiwane przez filtry, co jest ważne zwłaszcza w środowisku pracy, gdzie użycie sprzętu oczyszczającego m ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Środki ochrony dróg oddechowych – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Przy wyborze środków ochrony dróg oddechowych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, aby zapewnić sobie skuteczność ich działania. Nasz układ oddechowy jest przecież bardzo ważny, choć wrażliwy na ekspozycję na gazy czy inne substancji nieznanego pochodzenia.

Oto więc i sprawy, nad którymi warto się pochylić, kupując sprzęt chroniący drogi oddechowe:

  • Typ i poziom filtracji. Sprawdź, czy filtr przeciwpyłowy lub przeciwgazowy spełnia odpowiednie normy, takie jak europejskie normy dla masek przeciwpyłowych oraz dla filtrów przeciwgazowych. Wybierz odpowiedni poziom filtracji w zależności od stopnia zagrożenia.
  • Skład i materiał. Upewnij się, że materiał maski jest odpowiedni dla zastosowania, na które go potrzebujesz. Różnią się one bowiem pod względem właściwości filtrujących, oddychalności i komfortu użytkowania. Dla alergików ważne może być wybranie produktu hipoalergicznego.
  • Kształt i rozmiar. Wybierz odpowiedni rozmiar maski, który będzie pasował na Twój kształt twarzy, aby zapewnić dobrą przyległość i skuteczną ochronę. Niekiedy producenci oferują różne rozmiary tego samego modelu, aby lepiej dopasować je do potrzeb pracowników.
  • Właściwości antywirusowe. Jeśli interesuje Cię ochrona przed wirusami, takimi jak SARS-CoV-2, sprawdź, czy maska spełnia wymagania norm dla masek medycznych lub wybierz maskę z filtrem odpowiedniej klasy.
  • Wentylacja. Dobrej jakości maski posiadają zawory wentylacyjne, które ułatwiają oddychanie i redukują wilgoć wewnątrz maski.
  • Środki ochrony dróg oddechowych powinny zapewniać komfort i wygodę użytkowania. Wybierz maskę, która będzie wygodna w noszeniu przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli celem jest korzystanie z niej w pracy przez kilk godzin. Sprawdź, czy maska ma miękkie paski lub regulowane zamocowanie, które nie będzie powodować ucisku ani podrażnień.

MK Plastimex, czyli miejsce do zakupu sprzęt ochrony dróg oddechowych i nie tylko!

Zapraszamy Cię do zakupu dystrybuowanych przez nas środków ochrony układu oddechowego. Oprócz nich w naszej hurtowni MK Plastimex otrzymasz także inną odzież roboczą i artykuły BHP, takie jak obuwie, rękawice, czy produkty związane z ochroną oczy, słuchu i całej twarzy.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl