Kategorie

Rekawice tkaninowe

Filtruj produkty

Producent
Rozmiar
Rodzaj powleczenia

Aktywne filtry:

  Pokazuje 1 - 20 z 67 elementów
  Pokazuje 1 - 20 z 67 elementów

  Trudno o wyliczenie wszystkich zastosowań rękawic tkaninowych. Można je wykorzystywać samoistnie bądź jako wkłady do innych rękawic. Tym samym rękawice robocze dziane zapewniają komfort oraz poręczność podczas wykonywania wymagających precyzji zadań, takich jak prace w gospodarstwie domowym, gospodarstwie rolnym, w ogrodzie, pakowanie, spedycja itd. W naszej ofercie znaleźć można w szczególności rękawice bawełniane, drelichowe i z nylonu m.in. następujących marek: REIS, OGRIFOX, JS, UVEX.

  Zalety poszczególnych rodzajów tkanin

  Rękawice bawełniane, dzięki wykorzystaniu naturalnego włókna, pozwalają skórze oddychać, co umożliwia swobodę podczas wykonywania wielogodzinnych prac. Jest to również materiał, z którego wykorzystaniem łatwo o zapewnienie komfortu termicznego naszej skórze. Wszystko to ma wpływ na osiągnięcie pożądanego standardu higieny pracy. Ograniczone możliwości ochrony, jaką zapewniają rękawice bawełniane, powodują jednak, że sprawdzą się one przy działaniach niewiążących się z podwyższonym ryzykiem uszkodzeń skóry.

  Dla przeciwwagi cienkie rękawice z nylonu charakteryzuje duża wytrzymałość. Do ich atutów zaliczyć można również rozciągliwość i dopasowanie, dzięki czemu gwarantują wysoki poziom precyzji przy pracach manualnych.

  Rękawice drelichowe z kolei wykonane są z bawełny lub mieszanek bawełny ze sztucznym włóknem. Występuje w nich element mankietu lub ściągacza, umożliwiającego uniknięcie problemu zsuwającego się materiału. W niektórych modelach znaleźć można również elementy przeciwpoślizgowe oraz wkładkę przeciwpotną. Podobnie jak rękawice w 100% bawełniane, rękawice drelichowe nie mogą być wykorzystywane przy pracach o podwyższonym poziomie ryzyka. Jakie z kolei są ich największe zalety? Rękawice dziane zapewniają optymalny stosunek odporności i ciepła. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie ich podczas prac ogrodniczych albo zadań, które nie są potencjalnie niebezpieczne.

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl