Kategorie

Środki ochrony słuchu

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Hałas, chociaż bagatelizowany przez wiele osób, ma ogromny wpływ na organizm ludzki. Parlament Europejski kwalifikuje hałas jako czynnik powodujący nieodwracalne zagrożenia dla zdrowia, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki ochrony słuchu. Co więcej, według polskich przepisów, pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom takie akcesoria. Sprawdź, jakie ochronniki słuchu mamy dla Ciebie w MK Plastimex.

Czytaj więcej

Ochronniki słuchu dostępne w MK Plastimex

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kilka rodzajów ochronników słuchu. Wszystko po to, aby każdy klient znalazł wśród prezentowanych modeli coś dla siebie. Nasze akcesoria świetnie sprawdzają się u osób narażonych na niedosłuch, czyli pracowników fabryk i hal produkcyjnych, mających do czynienia z głośnymi maszynami. Co możemy Ci dziś zaproponować?

Najprostsze ochronniki słuchu to niewielkie stopery. Wkładki przeciwhałasowe kształtowane dostosowują się do indywidualnego kształtu kanałów słuchowych użytkownika. Wykonano je z materiału przypominającego piankę – wystarczy ścisnąć wkładkę pomiędzy palcami, wprowadzić ją do ucha i poczekać, aż materiał się rozpręży. Dzięki temu stoper skutecznie zredukuje wpływ hałasu na organizm pracowników.

Wkładki przeciwhałasowe występują również w wersji na pałąku. Dzięki niemu ochronniki słuchu stają się kolejnym elementem odzieży ochronnej – pracownik może zawiesić pałąk na szyi, aby zawsze mieć stopery w zasięgu dłoni. To wyjątkowo przydatne, jeżeli użytkownik w miarę potrzeby zakłada lub zdejmuje wkładki przeciwhałasowe. Końcówki do wkładek przeciwhałasowych można z powodzeniem wymieniać, kiedy materiał traci plastyczność albo zatyczki do uszu tracą właściwości tłumienia hałasu.

Słuchawki ochronne wielokrotnego użytku obejmują małżowiny uszne miękkimi poduszkami uszczelniającymi, są więc dla wielu osób skuteczną ochroną przewodu słuchowego. Pałąk nagłowny jest w tym przypadku szeroki i wyposażony w niewielkie poduszki. Dzięki temu nauszniki ochronne z naszej oferty są wygodne, a pracownicy z powodzeniem noszą je przez wiele godzin.

Dlaczego warto korzystać z ochronników słuchu?

Ochrona słuchu jest bardzo ważna w miejscu pracy. Ekspozycja na hałas powoduje podrażnienie przewodu słuchowego, a długotrwale także pogorszenie zmysłu słuchu. Co więcej, taka choroba zawodowa postępuje zazwyczaj stopniowo i bezboleśnie. Warto zwrócić również uwagę, że głośne dźwięki negatywnie wpływają na samopoczucie. Hałas utrudnia koncentrację, co w wymagającym środowisku przemysłowym może prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Proszę pamiętać, że negatywny wpływ na człowieka ma zarówno długotrwałe przebywanie w hałasie przekraczającym 85 dB, jak i krótki impuls hałasu. Niespodziewany wybuch, krótkotrwałe włączenie maszyny czy strzał podrażnia wrażliwe komórki rzęsate w uchu wewnętrznym.

Aby im zapobiec, pracodawca powinien zadbać o redukcję hałasu w hali przemysłowej. Zgodnie z Przepisami Ogólnymi BHP (Dz. U. nr 129, poz. 844) najpierw należy wyciszyć hałaśliwe maszyny, zaadaptować odpowiednio pomieszczenia lub zastosować ekrany dźwiękochłonne. Często skraca się też czas pracy w wybranych stanowiskach. Jeżeli to nie pomoże, a natężenie hałasu wciąż przekracza 85 dB, pracownicy muszą otrzymać środki indywidualne ochrony słuchu, najlepiej od sprawdzonego dostawcy, jakim jest MK Plastimex.

Oprócz aktywnych ochronników słuchu pracownicy przemysłu powinni również przeznaczyć czas na odpoczynek w ciszy. Regularne kontrole zmysłu słuchu pozwalają na bieżąco śledzić wpływ hałaśliwego stanowiska pracy na zdrowie oraz stopień ochrony, jaki zapewniają stosowane ochronniki słuchu.

Nauszniki przeciwhałasowe czy stopery – co wybrać?

Dobór odpowiednich ochronników słuchu jest bardzo ważny. Wkładki przeciwhałasowe powinny być dostosowane do kilku czynników, m.in.:

  • natężenia hałasu,

  • charakteru pracy,

  • indywidualnych potrzeb pracownika.

Środki ochrony słuchu dostosowane do danego środowiska pracy są wygodne, łatwe w aplikacji, a także skuteczne. To trzy cechy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie ochronników słuchu.

  1. Wygoda

Aby pracownicy korzystali ze środków ochrony słuchu, zaplanowane akcesoria muszą być wygodne. Najlepsze ochronniki słuchu są niewyczuwalne dla użytkownika, lekkie i miękkie. Co więcej materiał, z jakiego wykonano wkładki przeciwhałasowe czy nauszniki przeciwhałasowe powinien dostosowywać się do temperatury ciała. Zakładanie i zdejmowanie ochronnika nie powinno powodować większych problemów.

  1. Łatwość użytkowania

Ze stosowaniem ochronników słuchu wiąże się problem ich przechowywania oraz noszenia. Słuchawki wygłuszające wielokrotnego użytku albo stopery na plastikowym pałąku są mniej narażone na zgubienie niż niewielkie stopery z pianki poliuretanowej. Ponadto do szczelnego zamknięcia kanału słuchowego wymagają zdjęcia rękawic ochronnych – nauszniki przeciwhałasowe z powodzeniem mogą być nakładane na uszy dłonią w rękawicy.

  1. Skuteczność

Wszystkie ochronniki słuchu dzieli się ze względu na ich możliwości tłumienia dźwięków. Niektóre modele lepiej radzą sobie z hałasem impulsowym o wysokiej częstotliwości, a inne doskonale tłumią fale dźwiękowe zarówno o wysokich, jak i niskich częstotliwościach. Prezentowane w tej kategorii zatyczki wielokrotnego użytku oraz słuchawki złożone z dwóch czasz tłumiących opatrzono kodami norm regulujących zastosowanie poszczególnych ochronników. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od modelu ochronników, nawet niewielkie przerwy w ich noszeniu zmniejszają skuteczność ochrony słuchu.

Sprzęt BHP w ofercie MK Plastimex

Chociaż nasz sklep specjalizuje się w materiałach i narzędziach ściernych, równie bogatą ofertę możemy przedstawić klientom poszukującym skutecznej ochrony słuchu i nie tylko. Bezpieczeństwo w czasie wymagającej pracy jest priorytetem – doskonale o tym wiemy. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia pozostałych kategorii na stronie internetowej sklepu. Oferujemy pełną odzież ochronną z możliwością wykonania dowolnego nadruku, a także ochronę oczu, głowy, dróg oddechowych i nie tylko. Przekonaj się, co jeszcze możemy Ci zaproponować!

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl