Kategorie

Wiertła koronkowe

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Wiertła koronkowe, czy raczej wiertła koronowe, zaliczane są do wierteł specjalistycznych. Co to oznacza? Zadania, jakie stoją przed tego rodzaju wiertłami, znacznie różnią się od tych wykonywanych przy pomocy tradycyjnych wierteł. Mimo że cały proces opiera się na wywierceniu dziury, to jednak kolejne etapy obróbki, jak i budowa samego wiertła sprawia, że do wielu prac konieczne jest fachowe przygotowanie oraz wiedza, a nieraz i specjalistyczny sprzęt. To właśnie dlatego wiertła koronowe znajdziesz najczęściej w profesjonalnych zakładach ślusarskich oraz kamieniarskich. Są także obowiązkowym wyposażeniem na budowach oraz podczas remontów, gdzie wykorzystywane są między innymi do wiercenia otworów na puszki elektryczne.

Do czego służą wiertła koronkowe?

Wiertła koronkowe (koronowe) służą do wiercenia otworów o większej średnicy w twardych materiałach. Dzięki specjalnej budowie, przypominającej kawałek rury zakończonej koronką ścierną, pozwalają na wykonanie głębokiej dziury w praktycznie każdym podłożu. Można korzystać z nich podczas pracy na sucho, jak i na mokro.

Wiertło koronowe umożliwia wiercenie w:

  • betonie,
  • glazurze,
  • kamieniu,
  • piaskowcu,
  • granicie,
  • asfalcie,
  • cegle.

Do wiercenia otworów w szczególnie trwałych surowcach, niezbędne są wiertła diamentowe koronowe, których koronka wykonana jest – zgodnie z nazwą – z diamentu. Dzięki temu wiertła te są w stanie wykonać odwierty na każdej powierzchni.

Wiertła koronowe w MK Plastimex

Każde wiertło koronkowe w asortymencie MK Plastimex to profesjonalny sprzęt pochodzący od najlepszych producentów, takich jak między innymi firma NORTON. Współpraca z liderami w branży pozwala nam dbać o najwyższą jakość oferowanych produktów, dzięki temu mamy pewność, że każdy z naszych klientów będzie w pełni zadowolony.

W ofercie znajdziesz wiertła diamentowe, czyli najlepsze wiertła do glazury, a także inne wiertła przeznaczone do każdego rodzaju pracy z twardym materiałem. Oprócz tego w sklepie dostępne są różne wymiary wierteł. Zastosowanie każdego takiego wiertła nieco się różni, dlatego należy odpowiednio dobrać model do zakresu wykonywanych wierceń.

W MK Plastimex znajdziesz produkty takie jak między innymi:

  • wiertła diamentowe koronowe do glazury,
  • wiertła diamentowe koronowe rdzeniowe do glazury,
  • wiertła koronowe do betonu.

Każde wiertło koronkowe można zakupić w kilku średnicach lub od razu w zestawach. Zawartość opakowania to najczęściej kilka wierteł o różnych parametrach, co pozwala na wyposażenie warsztatu w szereg specjalistycznych akcesoriów wiertniczych w jednym miejscu. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze!

Jak dobrać odpowiednie wiertło koronkowe?

Wiertło koronkowe powinno zawsze być dopasowane do zakresu prac. To dzięki temu możliwe jest odpowiednie dobranie parametrów takich jak średnica, długość oraz koronkowe wykończenie wiertła. Inne akcesoria będą potrzebne w przypadku wiercenia w płytkach łazienkowych (wiertła do glazury), a inne w przypadku wiercenia otworów na gniazdka lub puszki elektryczne (wiertła do betonu lub cegły).

Wybierając wiertło koronowe, zwróć również uwagę na firmę oraz jakość wykonania. Mimo nieznacznie wyższej ceny, takie wiertło może posłużyć długie lata. Renomowany produkt to także pewność zapewniająca komfort pracy, co przekłada się na jej efektywność.

Wiertła koronkowe: zalety

Wiertła koronowe mają szereg zalet, dzięki którym nadal są niezwykle popularne. Na ten moment nie ma lepszego rozwiązania, które pozwoli na wiercenie otworów o szerokiej średnicy w twardych materiałach. Wielu fachowców nie wyobraża sobie codziennej pracy bez zestawu wierteł koronowych.

Jedną z głównych zalet wierteł koronowych jest możliwość regeneracji. Co to oznacza? Jednorazowy zakup wiertła pozwoli Ci na korzystanie z tego akcesoria przez kilka lat, ponieważ dobre jakościowo wiertła mają możliwość wymiany diamentowej koronki. Dzięki temu nie musisz kupować nowego sprzętu.

Warto także zaznaczyć, że wiertła koronowe zapewniają niezwykłą precyzję pracy. Dzięki nim możliwe jest wywiercenie symetrycznych otworów idealnie dopasowanych do średnicy rury bądź kabla. Można także wywiercić duże dziury, jednak w takim wypadku należy już użyć specjalnych narzędzi pneumatycznych. Przyjmuje się, że bezpieczne jest wiercenie ręczne otworów do 50 mm, natomiast powyżej tej średnicy powinny zostać użyte specjalistyczne urządzenia.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl