Kategorie

Tarcze do cięcia i szlifowania

Pokazuje 1 - 20 z 266 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 266 elementów

Tarcze do cięcia i szlifowania metalu oraz innych materiałów niemetalowych to podstawowe wyposażenie elektronarzędzi, dzięki któremu możliwe jest prowadzenie różnych prac warsztatowych, remontowych bądź naprawczych. Tak naprawdę, produkty te zapewniają całą gamę możliwości, a ich zastosowanie często zależy od inwencji samego majstra. Tarcze do cięcia i szlifowania to fundament we wszystkich zakładach lakierniczych, warsztatach samochodowych, ślusarskich, kamieniarskich, a nawet w warsztatach stolarskich. Używane są nie tylko w fachowych pracach wykonywanych na zlecenie klienta – znajdziemy je także w wielu domach, gdzie wykorzystywane są do bieżących prac w gospodarstwie domowym.

Tarcze do cięcia

Tarcze do cięcia różnią się nieco od tarcz do szlifowania. Z racji innego przeznaczenia można spodziewać się odmiennej budowy oraz parametrów. Tarcze te są skonstruowane w taki sposób, aby we współpracy z odpowiednio dopasowanym elektronarzędziem przeciąć większość występujących na rynku materiałów.

Tarcza do cięcia służy bowiem do obróbki takich surowców jak kamień, beton, drewno, stal, odmiany stali nierdzewnej, metale nieżelazne, glazura, a nawet szkło. Zakres konkretnych prac zależy jednak od przeznaczenia tarczy oraz od mocy i rodzaju elektronarzędzia. Najczęściej tarcze do cięcia wykorzystuje się w szlifierkach kątowych mobilnych, jednak zastosowanie znajdują także w większych elektronarzędziach stacjonarnych. W tym wypadku liczy się bowiem średnica oraz grubość tarczy.

Zazwyczaj do produkcji tarcz do cięcia wykorzystuje się elektrokorund lub węglik krzemu. Natomiast jako spoiwo i podkład służą różnego rodzaju żywice płynne syntetyczne, siatka z włókna szklanego oraz materiały wypełniające.

Tarcze do szlifowania

Tarcze do szlifowania przeznaczone są – zgodnie z nazwą – do wszelkiego rodzaju prac szlifierskich i polerskich. Można ich używać tylko w szlifierkach kątowych. Zasadniczą różnicą jest w tym wypadku kąt, pod jakim operator wykonuje prace elektronarzędziem wyposażonym w tarcze szlifierskie. Warto zaznaczyć, że każda tarcza do szlifowania ma również wzmocnioną konstrukcję poprzez dodatnie jednej warstwy z włókna szklanego. Taki produkt ma również wypukły środek, co przekłada się na jego twardość.

Tarcze szlifierskie służą przede wszystkim do usuwania zadziorów, spawów, ostrych krawędzi oraz innych defektów powstałych podczas obróbki metalu, stali nierdzewnej bądź materiałów takich jak drewno, kamień, glazura, czy nawet beton. Dodatkowo z pomocą tarcz do szlifowania możliwe jest przygotowanie powierzchni do malowania.

Wyposażenie szlifierskie w MK Plastimex: tarcze do cięcia i szlifowania

Tarcze do cięcia i szlifowania w asortymencie MK Plastimex to przede wszystkim różnorodność, dzięki której każdy znajdzie niezbędne wyposażenie elektronarzędzi. Szeroki wybór produktów zwiększa szansę na dopasowanie odpowiednich tarcz do rodzaju planowanych prac oraz indywidualnych wymagań.

W tej kategorii znajdziesz nie tylko tarcze do cięcia i szlifowania metalu, ale również tarcze przeznaczone do obróbki kamienia, betonu bądź aluminium. Oferujemy także rozmaite średnice oraz grubości tarcz. W naszym sklepie odszukasz:

  • tarcze do cięcia stali,
  • tarcze do cięcia kamieni i betonu,
  • tarcze do cięcia aluminium,
  • tarcze do szlifowania stali,
  • tarcze do szlifowania aluminium,
  • tarcze do szlifowania kamienia,
  • tarcze do szlifowania betonu.

Chcemy, aby nasi klienci mogli skompletować niezbędne wyposażenie elektronarzędzi w jednym miejscu – to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Dlatego istnieje możliwość złożenia także personalizowanego zamówienia.

Tarcze do cięcia i szlifowania: bezpieczeństwo i jakość

Doskonale wiemy, że tarcze szlifierskie i tarcze przeznaczone do cięcia muszą odznaczać się najwyższą jakością. Ma to związek nie tylko z efektywnością oraz wydajnością pracy, ale także z bezpieczeństwem.

Elektronarzędzia mają szereg zabezpieczeń, jednak mimo to możliwe są niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia wypadki. Dlatego niezwykle ważne jest przestrzeganie wszystkich zasad BHP oraz dokładne zapoznanie się z parametrami i oznakowaniami naniesionymi przez producentów tarcz do cięcia i szlifowania. Informacje tam zawarte pozwalają bowiem na zminimalizowanie błędnego dopasowania tarcz, a przez to, do stworzenia sytuacji niebezpiecznej.

Z myślą o najwyższej jakości oraz bezpieczeństwie nasze produkty pochodzą tylko od sprawdzonych producentów, którzy od lat cieszą się uznaniem w branży. W naszym sklepie można znaleźć tarcze do cięcia i szlifowania sygnowane m.in. przez takie uznane marki jak:

  • NORTON,
  • Klingspor (tarcze Kronenflex).

Jak wybrać odpowiednią tarczę do cięcia bądź szlifowania?

Decydując się na zakup tarcz do cięcia bądź szlifowania, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, które warunkują wytrzymałość, trwałość oraz przeznaczenie konkretnej tarczy.

Przede wszystkim tarcze muszą być kompatybilne z elektronarzędziem, z którego chcesz korzystać. W tym celu konieczne jest zapoznanie się z wymiarami oraz średnicą tarczy. W tym wypadku najlepiej przestrzegać zaleceń producentów narzędzi oraz tarcz. Średnica akcesoriów musi bowiem zgadzać się z zalecaną średnicą zawartą w instrukcji szlifierki.

Kolejnym istotnym parametrem jest prędkość robocza zarówno szlifierki, jak i tarczy. Jeśli prędkość robocza szlifierki będzie przewyższała prędkość roboczą tarczy, może dojść do uszkodzenia wyposażenia, co zagraża bezpieczeństwu operatora.

Warto także zwrócić uwagę na zakres planowanych prac. To właśnie on wpływa na wybór grubości tarcz. Te cieńsze są przeznaczone do cięcia, natomiast te grubsze wykorzystuje się do prac szlifierskich.

Jeśli nie wiesz, jaka tarcza do cięcia i szlifowania będzie dla Ciebie najlepsza – zapraszamy do kontaktu. Specjaliści z MK Plastimex chętnie doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z wyborem odpowiedniego wyposażenia elektronarzędzi.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl