Kategorie

Wkładki przeciwhałasowe

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Praca bez skutecznej ochrony uszu w niektórych branżach bywa nie tylko uciążliwa, lecz także nielegalna. Pracodawcy muszą swoim pracownikom zagwarantować skuteczne środki do ochrony narządu słuchu, szczególnie wtedy, gdy poziom natężenia hałasu przekracza w miejscu pracy 85 dB (A). W naszym sklepie oferujemy różnorodne wkładki przeciwhałasowe, wykonane z gąbki lub w postaci piankowych nauszników. Wszystkie łączy wysoka jakość, lecz różni sposób ich noszenia. Zachęcamy do przejrzenia całej kategorii.

Do czego służą wkładki przeciwhałasowe?

Zatyczki do uszu większość pracowników kojarzy z niewygodnymi, dużymi nausznikami, przypominającymi do złudzenia słuchawki dookólne. Co prawda akcesoria te w dalszym ciągu mają swoich zwolenników, głównie w miejscach o dużym natężeniu dźwięku, lecz są wypierane przez specjalne zatyczki przeciwhałasowe, które zapewniają stosunkowo podobne rezultaty zastosowania, lecz są od nich znacznie wygodniejsze.

Wkładki przeciwhałasowe, niezależnie od ich budowy, konstrukcji i rodzaju zastosowanego materiału wygłuszającego, służą do ochrony słuchu pracownika lub osób odwiedzających dane miejsce, w których może istnieć obawa chwilowego lub trwałego uszkodzenia słuchu. Są to przede wszystkim prace w przemyśle, np. metalurgicznym czy petrochemicznym, a także przy urządzeniach budowlanych lub do obróbki mechanicznej. Ponadto, wkładki przeciwhałasowe skutecznie chronią także dzieci przed utratą słuchu na skutek przebywania na hałaśliwych koncertach czy meczach.

Tak czy inaczej – zatyczki do uszu zapewniają duży komfort użytkowania, nie krępują ruchów i nie wydłużają czasu reakcji na różne zagrożenia wynikające z pracy np. w niekorzystnych warunkach. Kluczem jest jednak to, aby wkładki dopasować do kształtu ucha i sprawić, aby ich utrzymanie się w odpowiednim miejscu nie wymagało żadnych poprawek – istotne jest to, aby odpowiednią część wkładek wsunąć do kanału słuchowego i zostawić tam aż do czasu jej usunięcia.

Czy środki ochrony słuchu są obowiązkowe?

Tak – obecnie wkładki przeciwhałasowe na pałąku lub bez są wymagane prawnie, lecz tylko w ściśle określonych przypadkach. Trzeba je zapewnić swoim zatrudnionym wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia słuchu. Obowiązek udostępnienia pracownikom środków ochrony słuchu zaczyna pojawiać się już w chwili, gdy ciągły poziom hałasu w trakcie 8-godzinnej zmiany wynosi 80 dB (A). Wówczas pracodawca musi udostępnić środki ochrony słuchu, które pracownik, zależnie od jego predyspozycji i wytrzymałości, może wykorzystywać na co dzień, choć wcale nie musi. Po przekroczeniu natężenia hałasu ponad 85 dB (A) kwestia ta ulega zmianie, pojawia się bowiem obowiązek ich noszenia przez każdego pracownika.

Zatyczki przeciwhałasowe – warianty spotykane najczęściej

Wkładki przeciwhałasowe, niezależnie od ich budowy i kształtu, zapewniają co prawda dobry poziom wyciszenia, nie wszystkie jednak są odpowiednio wygodne dla danej osoby. Z tego względu warto mieć dostęp do kilku wariantów, aby pracownik mógł wybrać model odpowiedni dla siebie.

  • Wkładki przeciwhałasowe na pałąku – bardzo popularne rozwiązanie. Pałąk wykonany z miękkiego tworzywa dopasowuje się do kształtu głowy i skutecznie dociska elementy wytłumiające do kanału słuchowego. Pałąk można z łatwością ściągnąć w razie potrzeby, np. w trakcie rozmowy przez telefon lub z kierownikiem budowy, a także dopasować go ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba. Zapewniają wygłuszenie na poziomie SNR=26 dB, a same zatyczki są wykonane z wolno rozprężającej się pianki, miękkiej i delikatnej w dotyku. Ze względu na fakt, że zatyczki nie wchodzą podczas użytkowania głęboko do kanału usznego, są wielokrotnego użytku.
  • Zatyczki przeciwhałasowe – to niewielkie wkładki w kształcie walca, zaokrąglone z jednej strony (tej, którą należy skierować do kanału słuchowego). Akcesoria te wymagają rolowania przed każdym użyciem, gdyż gąbka po chwili wraca do swojej pierwotnej pozycji. Dzięki temu rozpręża się w kanale słuchowym. Ich zaletą jest niezwykle szczelne wypełnienie oraz pewne i ścisłe dopasowanie, dzięki czemu są doskonałym wyborem także tam, gdzie poległy inne środki ochrony słuchu. Są oczywiście jednorazowe, głównie ze względu na higienę, wykonane z hipoalergicznej pianki poliuretanowej i mogą wygłuszać dźwięki na poziomie SNR=37 dB. Najpopularniejsze wkładki przeciwhałasowe 3M są jednymi z najlepszych w swojej kategorii cenowej.

Przejrzyj wszystkie dostępne produkty w naszej ofercie. Zapewniamy błyskawiczną dostawę, zawsze w czasie zgodnym z informacjami na naszej witrynie, a także pełne wsparcie przed- oraz posprzedażowe. W razie jakichkolwiek pytań związanych z zatyczkami zapraszamy do kontaktu.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl