Kategorie

Wiertła

Pokazuje 1 - 20 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 34 elementów

Wiertła to akcesoria przeznaczone do wykonywania otworów w różnych powierzchniach. Jest to element, który doczepiamy do wiertarki, frezarki bądź innej obrabiarki z napędem obrotowym – tylko wtedy może ona spełnić swoje funkcje. Dobrze dobrane wiertła umożliwiają pracę z praktycznie każdą powierzchnią. Obecnie możemy znaleźć już wiertła przeznaczone do wiercenia otworów w szkle, porcelanie, czy nawet w trudniejszych do obróbki materiałach. W MK Plastimex znajdziesz nie tylko pojedyncze akcesoria do wiertarki, ale także zestawy wierteł, które świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie wyposażenia warsztatu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wybierz wiertła z MK Plastimex

Szeroki wybór wierteł w naszym sklepie sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy wiertarki używasz raz w roku do montażu półki w kuchni, czy może jest to narzędzie Twojej codziennej pracy, warto postawić na wysokiej klasy produkty, które świetnie sprawdzą się w każdej sytuacji.

Przygotowaliśmy dla Ciebie produkty różniące się średnicą, długością i zakończeniem, dzięki czemu możesz znaleźć odpowiednie wiertło dopasowane nie tylko do zakresu planowanych prac, ale także do wymagań sprzętowych oraz budżetu.

Podejmujemy współpracę tylko ze sprawdzonymi markami, dlatego też w naszym sklepie możesz wybierać spośród produktów znanych i cenionych producentów, takich jak:

  • Irwin,
  • Stanley,
  • Norton.

Wiertła do szkła

Wiertła do szkła przeznaczone do wiercenia otworów w szkle, lustrach i innych materiałach szklanych. Charakteryzują się ostrzami wykonanymi z węgliku spiekanego lub diamentu, które są bardzo ostre i trwałe. Wiertła do szkła mają zazwyczaj szpiczaste punkty, które ułatwiają rozpoczęcie wiercenia i zapobiegają ślizganiu się po szkle. Są używane z niską prędkością obrotową, a podczas wiercenia należy unikać nadmiernego nacisku, aby nie pękło szkło. Często wiertła do szkła wykorzystywane są również do innych materiałów, takich jak np. porcelana.

Wiertła do porcelany

Wiertła do porcelany są specjalnie przeznaczone do wiercenia otworów w twardej ceramice, porcelanie, kafelkach i kamieniach naturalnych. Tak samo jak w przypadku wierteł do szkła, te również wykonane są z węgliku. Produkty te mogą mieć kształt cylindryczny lub stożkowy, a ich średnica zależna jest od preferencji klienta. Tutaj również lepiej zastosować niższą prędkość obrotową i unikać zbyt mocnego nacisku. Mimo że porcelana i szkło wydają się twardymi materiałami, to łatwo naruszyć ich strukturę i skruszyć całą powierzchnię.

Wiertła do metalu

Produkty te używane są do wiercenia otworów w metalu, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi i innych metalach. Wiertła do metalu wykonane są z wysokowęglowej stali szybkotnącej (HSS), co pozwala im utrzymać ostre ostrze przez dłuższy czas. Mogą mieć specjalne powłoki, takie jak tytan czy kobalt (wiertła kobaltowe), które zwiększają ich wydajność i trwałość.

Wiertła tytanowe

Z kolei wiertła tytanowe mają wysoką odporność na zużycie i korozję dzięki powłoce tytanowej. Ta powłoka chroni ostrza przed rdzą i zapewnia dłuższą żywotność narzędzia. Powłoka tytanowa zmniejsza tarcie pomiędzy ostrzem a materiałem, co przekłada się na płynniejsze i szybsze wiercenie oraz mniejszą ilość ciepła generowanego podczas pracy. Tytan jest odporny na wysokie temperatury, co pozwala na pracę w trudnych warunkach, np. podczas wiercenia w metalu lub innych twardych materiałach.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl