Kategorie

Rękawice robocze skórzane

Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Pokazuje 1 - 20 z 51 elementów
  Pokazuje 1 - 20 z 51 elementów

  Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości rękawic ochronnych ze skóry bydlęcej dwoinowej i licowej oraz ze skóry koziej. Rękawice skórzane rekomendowane są do zastosowania w branży transportowej, przy pracach przeładunkowych, w branży budowlanej i przy pracach montażowych. W kategorii tej występują również rękawice spawalnicze, czy też rękawice pszczelarskie. W naszej ofercie znajdą Państwo głównie rękawice robocze renomowanej marki REIS.

  Czytaj więcej

  Parametry rękawic ze skóry

  Z uwagi na wykonanie rękawice ochronne ze skóry charakteryzują się dużą wytrzymałością. Wykonane są w części chwytnej i grzbietowej ze skóry – bydlęcej, świńskiej lub koziej (licowej lub dwoinowej), a w mankiecie ze skóry, tkaniny bawełnianej (drelichu) lub tkaniny podobnej do bawełny. W celu zwiększenia ochrony mankiet może być obszywany lub usztywniany, a w celu lepszego przylegania rękawice mogą być marszczone w nadgarstku. Ze względu na sposób szycia można wyróżnić rękawice całodłonicowe - część chwytna wykonana jest z jednego kawałka skóry (co zapewnia większą wytrzymałość i odporność na przetarcia) oraz rękawice z przeszyciem. Rękawice ze skórki mogą być również wyposażone w wewnętrzną podszewkę lub wkłady ocieplające w celu zapewnienia izolacji termicznej. Jako alternatywę względem rękawic skórzanych można stosować rękawice wzmacniane skórą.

  Materiały używane w produkcji rękawic skórzanych

  Rękawice ochronne skórzane są najczęściej wykonane ze skóry dwoinowej, licowej, nubuku lub zamszu. Dwoina to wewnętrzna warstwa skóry, wyróżniająca się porowatą powierzchnią, dzięki czemu zapewnia dobrą chwytność i lepiej od lica pochłania wilgoć. Lico jest natomiast zewnętrzną warstwą skóry – gładką, miękką, trwałą, a także odporną na ścieranie i wilgoć. Skóra licowa cechuje się najwyższą jakością. Nubuk jest miękką wyprawioną skórą, która jest wykończona od strony lica po jego uprzednim oszlifowaniu polerującym. Nubuk wykonywany jest wyłącznie ze skór o niewielkim uszkodzeniu lica, przez co jest dość drogim materiałem, ale cechuje się twardością, grubością i wysoką wytrzymałością. Zamsz to wyprawiona zwierzęca skóra bez części licowej, którą cechuje chłonność, wytrzymałość na rozciąganie i miękkość.

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl