Kategorie

Środki ochrony głowy

Pokazuje 1 - 20 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 32 elementów

Urazy głowy to jedne z najpoważniejszych wypadków, które mogą przydarzyć się w pracy. Środki ochrony indywidualnej uznaje się więc za podstawę bezpieczeństwa w wielu przedsiębiorstwach, zwłaszcza w przemyśle, branży budowlanej oraz rolnictwie. Sprawdź, jakie środki ochrony głowy mamy dla Ciebie w sklepie MK Plastimex. Certyfikowane hełmy ochronne BHP i inne produkty stanowią niezbędne zabezpieczenie osób zatrudnionych.

Czytaj więcej

Skuteczne hełmy ochronne

Bezpieczeństwo na danym stanowisku pracy, a także w całym zakładzie to podstawa. Wiele obowiązków pracowniczych naraża zdrowie i życie osób zatrudnionych, dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich hełmów ochronnych. Solidne środki ochrony głowy z naszej oferty zapewniają minimalizację urazów kości czaszki czy szyi m.in. w:

  • budowlance,
  • przemyśle ciężkim,
  • obsłudze maszyn.

Zagrożeniami są również momenty, w których istnieje ryzyko wciągnięcia włosów, zamoczenia lub zanieczyszczenia głowy. Nie można jednak bagatelizować takich sytuacji. Nawet proste czapki ochronne zapobiegające wpadaniu włosów do oczu mogą uratować życie osoby zatrudnionej.

Podstawowe hełmy z tworzywa HDPE chronią przed ciężkimi, twardymi lub ostrymi spadającymi przedmiotami. Pasy wewnętrzne umożliwiają regulację głębokości więźby oraz obwodu artykułu, co zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort pracowników. Specjalna konstrukcja przy karku zapobiega przesuwaniu hełmu w pracy. Nasze kaski ochronne z powodzeniem mogą być stosowane w środowisku od -30℃ do +50℃. Właściwie dopasowane hełmy ochronne skutecznie zwiększają poziom bezpieczeństwa pracowników.

Jaki kask ochronny wybrać?

Ochronę głowy trzeba wybierać w zależności od ryzyka związanego z pracą na danym stanowisku. Każdy prezentowany model ma nieco inne parametry, zatem sprawdza się w innym środowisku. Kask lub czapka powinna zapewniać osobom zatrudnionym jak największy stopień ochrony przed negatywnymi czynnikami, niezależnie, czy chodzi o niską temperaturę, spadające przedmioty, czy rażące promienie słoneczne.

Dobierając środki ochrony głowy, pamiętaj również o tym, aby okrycie umożliwiało regulację pasa głównego. Dzięki temu kask ochronny czy czapka będzie dopasowana do głowy użytkownika, nie będzie się zsuwała ani powodowała dyskomfortu oraz świetnie spełni swoje podstawowe zadanie. Warto zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego wykonano artykuł. Otwory wentylacyjne lub potnik i włókna bawełniane doskonale sprawdzają się przy pracy związanej z dużym wysiłkiem fizycznym oraz powodującej nadmierne pocenie.

Hełm ochronny w miejscu pracy – wymogi prawne

Przepisy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy określają niektóre obszary jako strefy, w których należy pamiętać o założeniu kasków ochronnych. Wszędzie, gdzie zachodzi ryzyko urazów głowy, pracodawca jest odpowiedzialny za zapewnienie osobom zatrudnionym środków ochrony głowy.

Chcemy zagwarantować każdemu użytkownikowi produktów BHP z naszego sklepu jak najwyższy stopień bezpieczeństwa. Z tego względu kask ochronny i czapkę w ofercie MK Plastimex opatrzono wszystkimi niezbędnymi parametrami, np.:

  • rozmiarem,
  • materiałem wykonania,
  • normami BHP.

Pamiętaj, że po zakupie nasze środki ochrony indywidualnej powinny być stosowane zgodnie z przeznaczeniem. Pracownicy są często odpowiedzialni za ich poprawną konserwację, warto także regularnie kontrolować stan kasku lub czapki pod kątem zużycia lub uszkodzeń. Nawet niewielka rysa na skorupie hełmu ochronnego może świadczyć o jego wadzie, co może przyczynić się do tragedii.

Kaski ochronne a inne nakrycia głowy

Wbrew pozorom środki ochrony indywidualnej głowy to nie tylko kaski ochronne. Pracownicy wykonujący obowiązki w środowisku w wysokiej lub niskiej temperaturze także mogą liczyć na nasze produkty. Przykładowo czapki ocieplane doskonale sprawdzają się zimą czy też w chłodniach lub mroźniach. Jeżeli poszukujesz rozwiązania, które ochroni osoby zatrudnione przed zimnem oraz urazami mechanicznymi, wybierz hełm ocieplany.

Prezentujemy także czapki ochronne z daszkiem. Usztywniany kaszkiet utrzymuje włosy w określonej pozycji, a co więcej, doskonale chroni oczy i skórę twarzy pracownika przed promieniami słonecznymi. To świetne środki ochrony głowy stosowane np. w rolnictwie i ogrodnictwie, logistyce oraz wśród operatorów maszyn. Wybrane modele są dodatkowo wyposażone w rzep, dzięki któremu użytkownik dostosuje czapkę do obwodu głowy.

Środki ochrony głowy z logo firmy

Bardzo często ochrona głowy to podstawowa potrzeba pracodawców przemysłowych. Nakrycia głowy stanowią więc proste kaski i czapki ochronne bez dodatkowych ozdobników. Warto jednak pamiętać, że każdy kask ochronny stanowi dopełnienie uniformu pracownika – oficjalnego stroju, w którym osoba zatrudniona reprezentuje przedsiębiorstwo. Nic dziwnego, że wiele firm decyduje się na zakup środków ochrony głowy w atrakcyjnych kolorach lub z możliwością dodania logo.

MK Plastimex oferuje Ci właśnie takie artykuły BHP. Ponadto dzięki rozwiniętej współpracy z pracowniami graficznymi i reklamowymi jesteśmy w stanie zaoferować również wykonanie oznakowanie logo artykułów BHP. Wiele prezentowanych czapek i kasków ochronnych dostarczamy w wybranych kolorach, które możesz dopasować do barw marki. Dodatkowo uzyskane środki ochrony głowy z powodzeniem poddaje się dodatkowej obróbce, aby odzież robocza przedstawiała logo przedsiębiorstwa. Wówczas możesz sprawić, że cała garderoba pracowników będzie spójna wizualnie.

Środki ochrony indywidualnej w MK Plastimex

Kaski ochronne to nie jedyne środki ochrony indywidualnej, jakie możemy Ci zaproponować. MK Plastimex jest sklepem specjalizującym się w narzędziach i materiałach ściernych, a także sprzedaży akcesoriów BHP. Bezpieczeństwo w miejscu pracy naszych klientów stanowi priorytet, dlatego mamy przyjemność zaprezentować również m.in. odzież ochronną, nauszniki przeciwhałasowe, środki ochrony twarzy, oczu i dróg oddechowych.

Kaski ochronne powinny umożliwiać zastosowanie dodatkowych środków ochrony indywidualnej. Przekonaj się, że nakrycia głowy od naszych producentów pozwalają pracownikom jednocześnie założyć okulary ochronne, wkładki dźwiękoszczelne czy półmaski filtrujące.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl