Kategorie

Piły tarczowe

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Piły tarczowe to narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie. Są wszechstronne i dzięki temu znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach. Produkty te są dostępne w różnych rozmiarach, rodzajach i modelach. Wybór odpowiedniego typu piły tarczowej zależy od konkretnych potrzeb i rodzaju prac, które zamierzasz wykonywać. Nie wiesz jaki model piły tarczowej wybrać? Skontaktuj się z naszymi specjalistami! Służymy fachową poradą i pomożemy Ci dopasować odpowiednie narzędzia do cięcia i akcesoria do Twoich potrzeb!

Piły tarczowe – w jakich branżach są niezbędne?

Piły tarczowe to często podstawowe wyposażenie zarówno profesjonalnych zakładów, jak i przydomowych warsztatów. Istnieją branże, które trudno wyobrazić sobie bez pił tarczowych. Produkt ten jest wykorzystywany między innymi w:

  • stolarstwie – służy do przecinania drewna, desek, paneli podłogowych, płyt MDF, sklejki i innych materiałów drzewnych. Pozwala na precyzyjne cięcie i tworzenie różnych kształtów, gdy surowcem jest drewno;
  • budownictwie – w budownictwie używa się pił tarczowych do przecinania drewnianych belek, desek, tworzyw sztucznych, płyt gipsowo-kartonowych oraz do cięcia materiałów konstrukcyjnych, takich jak stal i aluminium;
  • metalurgii – specjalne piły tarczowe do metalu są wykorzystywane w przemyśle metalurgicznym i stoczniowym do przecinania różnych rodzajów metali, takich jak stal, aluminium i miedź.

Piły tarczowe w MK Plastimex

MK Plastimex oferujemy bogaty asortyment pił tarczowych przeznaczonych do pracy z różnymi materiałami. Dzięki temu bez problemu znajdziesz produkty, które sprawdzą się w Twoim projekcie. Kupując u nas, masz pewność wysokiej jakości i niezawodności. Współpracujemy tylko z renomowanymi markami, takimi jak Irwin, które cieszą się zaufaniem i prestiżem w branży.

Jakość narzędzi i dodatkowego wyposażenia jest niezwykle istotna – niezależnie od zakresu prac. Odpowiada bowiem nie tylko za komfort pracy i efekt końcowy, ale również za bezpieczeństwo. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz piły tarczowe w pełni hartowane, wykonane między innymi z węglika wolframu. Dzięki temu są one niezwykle trwałe i wytrzymałe, a dodatkowo można je ponownie ostrzyć, co jest szczególnie przydatne, jeśli materiały, z którymi pracujesz, są twarde.

Piły tarczowe do aluminium

W MK Plastimex mamy również piły tarczowe do aluminium, które dedykowane są właśnie pracy z tym materiałem. W piłach tarczowych do aluminium stosuje się specjalne ostrza, które są nieco inne od tradycyjnych. Ostrza te są zazwyczaj wykonane z węgliku, przez co są twardsze i trwalsze niż ostrza przeznaczone do drewna. Mogą być używane do wycinania aluminium w różnych kształtach i rozmiarach, od cienkich płyt po grubsze blachy i profile. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i właściwemu zachowaniu ostrożności, piły tarczowe do aluminium pozwalają na precyzyjne i efektywne przecinanie tego metalu.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl