Kategorie

Rękawice wzmacniane

Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Pokazuje 1 - 20 z 44 elementów
  Pokazuje 1 - 20 z 44 elementów

  W ofercie naszej hurtowni mogą Państwo odnaleźć szeroki asortyment wysokiej jakości rękawic ochronnych wzmacnianych skórą bydlęcą, skórą kozią lub skórą syntetyczną. Z uwagi na swoje parametry rękawice wzmacniane rekomendowane są głównie do zastosowania w branży transportowej, przy pracach przeładunkowych czy też porządkowych. Oferujemy przede wszystkim rękawice robocze wzmacniane marki REIS – uznanego producenta odzieży roboczej i artykułów BHP.

  Czytaj więcej

  Parametry rękawic wzmacnianych

  Rękawice skórzano-tkaninowe są podobne konstrukcyjnie do rękawic skórzanych. Wykonane są najczęściej w części grzbietowej i mankiecie z tkaniny bawełnianej (drelichu) lub tkaniny podobnej do bawełny, natomiast w części chwytnej wykonane są ze skóry – bydlęcej, świńskiej lub koziej (licowej lub dwoinowej). Mankiet jest zwykle doszywany i wykonany z tej samej tkaniny co część grzbietowa lub ze skóry. W celu zwiększenia ochrony mankiet może być obszywany lub usztywniany. Wzmocnione skórą są końcówki palców oraz część grzbietowa – w celu zabezpieczenia kości śródręcza. Rękawice ochronne łączone mogą mieć również wewnętrzną podszewkę lub wkłady ocieplające w celu zapewnienia izolacji termicznej.

  Materiały używane w produkcji rękawic skórzano-tkaninowych

  Rękawice wzmacniane skórą są najczęściej wykonane z dwoiny, lica, nubuku lub zamszu. Dwoina to wewnętrzna warstwa skórz, wyróżniająca się porowatą powierzchnią, dzięki czemu zapewnia dobrą chwytność i lepiej od lica pochłania wilgoć. Lico jest natomiast zewnętrzną warstwą skóry – gładką, miękką, trwałą, a także odporną na ścieranie i wilgoć. Skóra licowa cechuje się najwyższą jakością. Nubuk jest miękką wyprawioną skórą, która jest wykończona od strony lica po jego uprzednim oszlifowaniu polerującym. Nubuk wykonywany jest wyłącznie ze skór o niewielkim uszkodzeniu lica, przez co jest dość drogim materiałem, ale cechuje się twardością, grubością i wysoką wytrzymałością. Zamsz to wyprawiona zwierzęca skóra bez części licowej, którą cechuje chłonność, wytrzymałość na rozciąganie i miękkość.

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl