Kategorie

Filtry i pochłaniacze

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Filtry i pochłaniacze ochronne to ważne elementy odzieży BHP (bezpieczeństwa i higieny pracy). Ich zadaniem jest ochrona pracowników, którzy wykonują różne czynności na budowie, w fabryce czy przy obsłudze poszczególnych maszyn. Są bowiem oni narażeni na bezpośredni kontakt ze szkodliwymi substancjami, takimi jak pyły, dymy, opary, gaz, lub inne cząsteczki stałe. Stosowane są więc w wielu branżach, takich jak przemysł chemiczny, farmaceutyczny, budowlany i przemysł ciężki.

Pochłaniacze ochronne – mikroorganizmy

Pochłaniacz ochronny wykorzystywany jest również wtedy, kiedy ma się styczność z niebezpiecznymi mikroorganizmami. Chodzi o wirusy, bakterie czy grzyby, z które spotyka się wbrew pozorom nie tylko w szpitalach bądź innych placówkach medycznych, ale i w miejscach, gdzie na ścianach i sufitach obecna jest duża ilość pleśni oraz grzyba.

Pochłaniacze ochronne w ofercie hurtowni MK Plastimex

Nasza hurtownia oferuje pochłaniacze i filtry takich marek jak 3M i JSP. Staramy się, by nasz asortyment odpowiadał na potrzeby konsumentów. Stąd też każdy producent, od którego dystrybuujemy produkty, cieszy się zaufaniem na rynku.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz takie informacje o pochłaniaczach jak dostępność, cena oraz dane dotyczące norm. To niezwykle istotne, żeby tego typu artykuły spełniały obowiązujące prawnie standardy.

Pochłaniacz ochronny – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Tak jak wspomnieliśmy, pochłaniacz powinien spełniać określone normy i mieć odpowiednie certyfikaty. Różnią się one nieco w zależności od specyfiki produktu oraz jego docelowego przeznaczenia.

Poza tym upewnij się, że pochłaniacz jest przeznaczony do ochrony przed konkretnymi zagrożeniami, które występują w Twoim środowisku pracy. Poszczególne przedmioty tego typu mogą chronić przed chemikaliami, gazami, oparami smoły, pyłami, dymami – jednak to nie wszystko. Tak jak pisaliśmy, niektóre modele bowiem są dedykowane dla mikroorganizmów. Rozpoznanie substancji, z którą będzie się miało styczność, jest więc kluczowa. Źle dobrany pochłaniacz nie zapewni bezpieczeństwa.

Pochłaniacze, filtry i odzież robocza od MK Plastimex

Pochłaniacze ochronne to tylko jeden z produktów, które znajdziesz w naszej hurtowni. Oferujemy bowiem szeroki wybór takich artykułów jak materiały ścierne, ale i odzież roboczą w tym artykuły BHP. Ostatnia kategoria to bogaty asortyment masek i półmasek, rękawic, kombinezonów malarskich, kasków oraz hełmów i gogli ochronnych. Zapraszamy!

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl