Kategorie

Ściernice

Pokazuje 1 - 20 z 231 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 231 elementów

Ściernice do obróbki wielu materiałów

W ofercie naszego sklepu z narzędziami ściernymi znajdziesz pełną paletę ściernic: od ściernic listkowych, przez ściernice ceramiczne, po ściernice trzpieniowe i ściernice garnkowe. Prezentowane narzędzia znajdują zastosowanie przede wszystkim w obróbce metalu, ale posiadamy również produkty do obróbki drewna, tworzyw sztucznych czy kamienia oraz materiałów mineralnych. Sprzedajemy wyłącznie certyfikowane produkty sprawdzonych i uznanych na rynku marek – sprawdź!

Czytaj więcej

Rodzaje i zastosowanie oferowanych ściernic

MK Plastimex to wyjątkowy sklep specjalizujący się w materiałach ściernych. Wśród nich znajdują się ściernice, czyli specjalne głowice do szlifierek stołowych i innych narzędzi – dzięki nim szlifowanie jest o wiele szybsze i łatwiejsze niż w przypadku pracy ręcznej. Oferujemy Ci kilka zróżnicowanych rodzajów ściernic. Każda z nich ma nieco inną budowę i zastosowanie.

Paleta oferowanych przez nas ściernic obejmuje między innymi:

Są to narzędzia ścierne o wszechstronnym zastosowaniu, w tym do usuwania dużych naddatków, czyli szlifowania zgrubnego, a także obróbki szlifierskiej trudno dostępnych miejsc. Za ich pomocą można oczyścić spawy i ukosować. Dobrze dobrane parametry ściernic pozwalają również na wygładzanie oraz wykończenie powierzchni. Lamelki sprawdzą się szczególnie tam, gdzie wymagane jest dokładne dopasowanie narzędzia do obrabianego materiału. Wyżej wymienione artykuły nadają się również do cięcia i polerowania.

Nasz asortyment obejmuje także inne narzędzia ścierne, takie jak przykładowo:

  • Ściernice ceramiczne to rozwiązanie szczagólnie polecane do obróbki precyzyjnej, w tym do ręcznego gratowania, a także ostrzenia narzędzi i ich części. Zastosowanie ściernic ceramicznych determinuje głównie wielkość ziarna.
  • Ściernice trzpieniowe są rekomendowane gdy mamy do czynienia z elementami o trudnych, skomplikowanych kształtach, ze szlifowaniem dużych ilości materiałów, czy ciasnymi przestrzeniami.
  • Ściernice garnkowe walcowe i stożkowe wyróżniają się charakterystycznym kształtem. Tarcze mają wysokie ścianki ustawione pod określonym kątem. Narzędzia tego rodzaju szczególnie sprawdzają się przy szlifowaniu powierzchni kształtowych oraz płaszczyzn. Duża powierzchnia tarcia sprawia, że opisywane narzędzia mają dość szerokie spektrum zastosowań.

Bogaty wybór kształtów, wymiarów i ziaren ściernic

W ofercie naszego sklepu internetowego możliwy jest wybór narzędzi ściernych spośród szerokiej gamy kształtów, wymiarów ściernic, czy też rodzajów stosowanych ziaren oraz ich gradacji.

Jednym z najważniejszych parametrów każdej ściernicy jest twardość. To właśnie ona odpowiada za skuteczność w trakcie pracy, a także determinuje żywotność narzędzi. Określoną twardość w produkcji osiąga się, stosując odpowiednią mieszankę spoiwa i materiału ściernego, przykładowo spoiwa ceramicznego z elektrokorundem chromowym albo węglikiem krzemu.

Aby przedłużyć żywotność ściernic, warto zastosować zasadę, że do miękkich materiałów stosuje się najtwardsze ściernice, a do twardych materiałów – miękkie narzędzia. Dzięki temu stępione ziarna szybko mogą być zastąpione warstwą nowych. Ponadto miękkie ściernice są idealne do wyrobów, gdzie nie może wytwarzać się zbyt duża temperatura, np. w przypadku tworzyw sztucznych. Twarde ściernice można stosować na mokro oraz do szlifowania zgrubnego.

Ściernice do obróbki stali i wykańczania powierzchni – jaką wybrać?

Oprócz twardości przy zakupie warto również zwrócić uwagę na to, jaką granulację ma tarcza. Wielkość ziarna wpływa na zastosowanie frezów oraz uzyskanie określonego efektu. Przykładowo grube ziarno przydaje się podczas obróbki zgrubnej, gdzie wydajność pracy jest wysoka, a powierzchnia nie jest zbyt gładka. Drobniejsze ziarno ściernicy świetnie sprawdza się do ostrzenia – tutaj tarcza służy do wykańczania i nie wpływa na gładkość powierzchni płaskiej. Najdrobniejsze ziarna warto wykorzystać przy polerowaniu.

Szeroki wybór ściernic do szlifierek stołowych i nie tylko

W zależności od ściernicy, dostępne tarcze mogą być stosowane do wielu narzędzi. Najczęściej wykorzystuje się je do szlifierek stołowych (szlifierek stacjonarnych) oraz kątowych, a także frezarek. Niemal każda ściernica nadaje się do kilku narzędzi – dzięki temu użytkownik może dowolnie dobrać sposób pracy do projektu.

W MK Plastimex jesteśmy oficjalnym przedstawicielem uznanych na świecie producentów materiałów ściernych – ściernice Klingspor i Norton nie mają sobie równych, dlatego z pewnością warto się w nie wyposażyć. Dzięki współpracy z tymi markami jesteśmy też w stanie zrealizować zamówienia na ściernice o niestandardowych parametrach, czy do wysoko specjalistycznych zastosowań. W przypadku takich tarczy ściernych zamawiający może dowolnie dobrać m.in.:

  • wymiary narzędzi,
  • typ spoiwa i materiału ściernego,
  • wielkość ziarna.

Szeroka oferta ściernic dostępnych w naszej hurtowni materiałów ściernych i artykułów BHP pozwala na dobór odpowiedniego narzędzia do praktycznie każdego zastosowania. Nie wiesz, które z nich wybrać? Skontaktuj się z naszymi specjalistami! Chętnie podpowiemy Ci, jakie produkty z asortymentu sprawdzą się najlepiej.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl