Kategorie

Ściernice listkowe trzpieniowe

Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Pokazuje 1 - 20 z 53 elementów
  Pokazuje 1 - 20 z 53 elementów

  Ściernice listkowe na trzpieniu, zwane również trzpieniówkami, to narzędzia przeznaczone do obróbki przede wszystkim metali, z wykorzystaniem szlifierki prostej, wiertarki lub szlifierki z wałem giętkim. Z uwagi na swoją charakterystykę ściernice te doskonale nadają się do szlifowania precyzyjnego i wykończeniowego. Paleta oferowanych przez nas ściernic na trzpieniu obejmuje narzędzia marek Norton, Klingspor i Armes.

  Czytaj więcej

  Zastosowanie ściernic listkowych trzpieniowych

  Ściernice trzpieniowe listkowe są dedykowane głównie do obróbki wykończeniowej – gwarantują jednolity obraz szlifu, bardzo dobre wykończenie obrabianej powierzchni, niską chropowatość, wygodne i miękkie szlifowanie oraz idealne dopasowanie do elementu podlegającego obróbce. Ściernice te mają takie same właściwości ścierne jak ściernice listkowe nasadzane.

  Dzięki swojej konstrukcji trzpieniówki nadają się doskonale do szlifowania miejsc trudno dostępnych, np. powierzchni wewnętrznych lub małych elementów. Najwyższa wydajność i żywotność osiągana jest przy prędkości skrawania 15-25 m/s, przy czym maksymalna prędkość wynosi najczęściej 40 m/s. Ściernice listkowe mogą być również stosowane do czyszczenia i polerowania powierzchni, usuwania rdzy, farby i korozji.

  Budowa i rodzaje lamelek trzpieniowych

  Ściernice listkowe na trzpieniu posiadają wachlarzowy kształt, z promieniście ułożonymi listkami, najczęściej wykonanymi z płótna ściernego, włókniny szlifierskiej lub ich kombinacji. Lamelki mocowane są na metalowym trzpieniu.

  Z uwagi na szeroką paletę stosowanych ziaren i lamelek, ściernice trzpieniowe mogą być stosowane nie tylko do obróbki metali, ale również tworzyw sztucznych, drewna, kamienia i betonu.

  W naszym sklepie znajdą Państwo ściernice trzpieniowe o wielu różnych rozmiarach i granulacjach ziarna ściernego od 40 do 320.

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl