Kategorie

Środki ochrony twarzy i oczu

Pokazuje 21 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 21 - 24 z 24 elementów

W niektórych zakładach pracy osoby zatrudnione narażają twarz i oczy na odpryski ciał stałych, bryzgi lub pyły. W takich sytuacjach podstawowym zabezpieczeniem są prezentowane w naszym sklepie środki ochrony oczu i twarzy. Warto wykorzystać je wszędzie tam, gdzie występuje nawet minimalne ryzyko uszkodzenia wzroku. Zobacz, jakie artykuły BHP możemy Ci dostarczyć.

Czytaj więcej

Kiedy skorzystać z osłon twarzy w pracy?

Oko ludzkie jest skonstruowane tak, aby chroniło Cię przed ciałami obcymi. Spojówka zabezpiecza oko przed zanieczyszczeniami – pyły ześlizgują się z jej powierzchni, dzięki czemu wraz z łzami mogą być wydalone bez szkody dla Twoich oczu. W wielu przypadkach, np. wymagających stanowiskach pracy w przemyśle, to jednak nie wystarcza. Największe zagrożenia dla oczu to m.in.:

 • uderzenia i odpryski ciał stałych,
 • promieniowanie optyczne, np. przy spawaniu,
 • pyły i gazy,
 • rozbryzgi cieczy,
 • stopione metale i gorące ciała stałe, np. w procesach hutniczych,
 • łuk elektryczny.

W takich sytuacjach warto postawić na wykorzystanie solidnych środków ochrony oczu i twarzy. Nawet tak proste elementy jak okulary ochronne nakładane na okulary korekcyjne zapobiegają poważnym urazom, a nawet utracie wzroku. Wszystko dzięki temu, że stanowią fizyczną barierę dla ciał stałych i płynów, a ponadto posiadają często filtry chroniące przed podczerwienią i nie tylko.

W naszej ofercie znajdziesz szereg atrakcyjnych rozwiązań dostosowanych do każdego stanowiska pracy, niezależnie, czy chodzi o laboratorium, halę produkcyjną, czy stanowisko spawalnicze. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym artykułom BHP z tej kategorii.

Osłony twarzy – skuteczne zabezpieczenie

Wspólny „mianownik” wszystkich osłon twarzy użytkownika prezentowanych w naszym sklepie to  wytrzymała szybka ochronna. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona przed uderzeniami lub odpryskami, ale dodatkowo może posiadać również filtry chroniące przed promieniowaniem optycznym. Kształt tego elementu oraz jego właściwości różnią się w zależności od modelu środka ochrony oczu, w większości wykonano go z wytrzymałego poliwęglanu.

Nasze artykuły BHP różnią niektóre parametry, a przede wszystkim zastosowanie. Z tego względu warto dobrać odpowiednią ochronę do wykonywanych obowiązków. W zależności od modelu sprzęt chroni przed wszystkimi czynnikami zagrażającymi oczom czy twarzy (m.in. czynnikami biologicznymi, czynnikami chemicznymi i wysoką temperaturą). Każdy z nich opatrzono dokładnym opisem technicznym, a także oznaczeniem normy europejskiej lub polskiej, aby ułatwić klientom znalezienie odpowiedniego artykułu.

Gogle ochronne i okulary ochronne w ofercie MK Plastimex

Okulary ochronne stanowią najprostszą ochronę oczu. Szybki ochronne z tworzywa sztucznego znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo przeniknięcia cieczy lub ciał stałych do oczu. Co więcej, nawet zwykłe, przezroczyste elementy są w stanie pochłonąć duże ilości promieni UV (nawet ponad 99%). Najbardziej skuteczne modele posiadają wzmocnione zauszniki i osłony boczne (tak jak osłony nakładane na okulary korekcyjne). Osłonki od góry, czyli od czoła, także zapobiegają działaniu pyłów i gazów na oczy pracownika.

Nieco bardziej dopasowane są gogle ochronne – takie artykuły ściśle obejmują okolicę oczu niż zwykłe okulary. Mimo dokładnego zamknięcia oczu od niekorzystnych i niebezpiecznych czynników, gogle zabezpiecza się przed zaparowaniem, np. przez system wentylacyjny. Ochronne gogle przeciwodpryskowe chronią Cię jednak nie tylko przed odpryskami. Wybrane modele z powodzeniem wytrzymują działanie substancji chemicznych oraz wykazują dobrą odporność przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo, tak jak okulary ochronne, posiadają filtry optyczne, dlatego z powodzeniem można korzystać z nich na zewnątrz i wewnątrz w wymagających warunkach.

Osłony twarzy na kasku

Ochrona oczu to nie wszystko – musisz pamiętać również o wrażliwej skórze na twarzy. Do niektórych stanowisk pracy o wiele lepiej niż gogle ochronne sprawdzą się szybki ochronne mocowane w specjalnej ramce na kasku. Elastyczna szybka osłoni Twoją twarz od przodu i boków, duża powierzchnia redukuje więc ryzyko urazów. Nawet jeśli użytkownik ma na sobie kask, jego twarz jest dość odkryta, co zapobiega parowaniu i może skutecznie zwiększać komfort pracy.

Co więcej, otwarta konstrukcja ochronnej osłony twarzy umożliwia wykorzystanie innych środków ochrony indywidualnej. W naszej ofercie znajdziesz m.in. półmaski filtrujące, które dopełnią działanie osłony i zabezpieczą Twoje drogi oddechowe przed szkodliwymi pyłami.

Dla najbardziej wymagających klientów przygotowaliśmy także środki ochrony twarzy i oczu idealne do spawania. Tarcza spawalnicza, którą podczas spawania trzyma się w dłoni, zapobiega przed odpryskami metali, a szybka spawalnicza posiada filtry UV zabezpieczające oczu przed groźnym promieniowaniem. W ofercie mamy również środki ochrony zakładane na głowę – taka osłona spawalnicza pozwala na większą wygodę i wykorzystanie obydwu dłoni w pracy. Aby dodatkowo zwiększyć komfort pracownika, osłonę można odchylać w miarę potrzeby, np. podczas przemieszczania się po zakładzie.

Do krótkotrwałych prac spawalniczych lub lutowania można wykorzystać również proste gogle spawalnicze. Są wyposażone w niezbędne filtry optyczne, nie posiadają jednak części zabezpieczającej twarzy użytkownika, dlatego gogle do spawania sprawdzają się w pracach o niskim ryzyku.

Ochrona oczu i twarzy w pracy

Zgodnie z prawem pracodawca powinien zapewnić osobom zatrudnionym odpowiednie środki ochrony oczu i twarzy – w końcu bez takich zabezpieczeń o wystąpienie tragedii lub niebezpiecznych sytuacji nietrudno. Na największe ryzyko uszkodzenia narządu wzroku są narażeni m.in.:

 • stolarze,
 • spawacze,
 • drwale,
 • tokarze,
 • hutnicy.

Wystarczy niewielka iskra czy opiłek metalu, aby zmienić całe życie pracownika. Wzrok jest niezbędnym zmysłem, bez którego egzystencja staje się o wiele trudniejsza. Jeśli stosowane rozwiązania nie są chętnie wykorzystywane przez osoby zatrudnione, np. ze względu na komfort, warto zastanowić się nad zakupem innego modelu gogli ochronnych z naszej oferty.

Przed każdym rozpoczęciem zmiany z okularami ochronnymi czy innym środkiem ochrony oczu pracownik powinien sprawdzić jego stan. Nawet niewielka rysa może drastycznie wpłynąć na skuteczność elementu. Ocenie warto poddać zarówno osłonkę zabezpieczającą, zauszniki, jak i części hełmu. Zwróć uwagę na zmatowienie wizjera, ponieważ wżarte opiłki mogą zaburzać pole widzenia użytkownika.

MK Plastimex – skuteczna ochrona w wymagających warunkach

Doskonale wiemy, jak wiele zagrożeń czyha na pracowników w przemyśle, górnictwie czy budownictwie. Aby ułatwić im pracę, zwiększyć komfort wykonywania czynności zawodowych, a przede wszystkim zabezpieczyć przed niebezpiecznymi wypadkami, prezentujemy solidne artykuły BHP. Wśród nich znajdziesz zarówno środki ochrony oczu, dróg oddechowych, głowy, jak i pozostałe elementy odzieży roboczej. Artykuły dostarczamy w wielu kolorach, które można dostosować do barw identyfikacyjnych przedsiębiorstwa. Przekonaj się, jak prezentowane środki ochrony sprawdzą się w praktyce!

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl