Kategorie

Krązki fibrowe i dyski wsporcze

Paletę oferowanych przez nas narzędzi do obróbki metali uzupełniają krążki fibrowe. Ze względu na swoje parametry ściernice te świetnie się sprawdzą przy szlifowaniu zgrubnym, usuwaniu zadziorów, obróbce spawów, usuwaniu rdzy z metalowych elementów, a także obróbce precyzyjnej metalu. W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowane krążki fibrowe światowych liderów w produkcji materiałów ściernych – firm Klingspor, Norton, a także 3M.

Czytaj więcej

Charakterystyka dysków fibrowych

Do podstawowych zalet szlifowania obrabianego materiału ściernicami z fibry należy zaliczyć niskie koszty procesu dzięki ponadprzeciętnej żywotności i niewielkiemu zapychaniu się, niewielkiemu poziomowi wibracji i hałasu przy obróbce, a także możliwości uzyskania stosunkowo gładkiego, równomiernego obrazu powierzchni.

W porównaniu do alternatywnych narzędzi stosowanych w procesie obróbki, czyli tarcz do szlifowania i ściernic listkowych talerzowych, krążki fibrowe cechują się nieco niższą agresywnością, dłuższą żywotnością niż tarcze i niższą niż ściernice listkowe oraz zdecydowanie mniejszym hałasem i wibracjami niż tarcze. Zastosowanie krążków fibrowych pozwala na zmniejszenie czasu obróbki i zachowanie korzystnego kosztowo procesu. Większą agresywność i żywotność krążka fibrowego można uzyskać dzięki zastosowaniu odpowiednich dysków wsporczych z żebrowaną powierzchnią ścierną, ze względu na występujący efekt samoostrzenia krążków z ziarnem cyrkonowym i ceramicznym.

W porównaniu do ściernic talerzowych listkowych (SMT) dyski fibrowe są stosunkowo bardziej wrażliwe na temperaturę (wykazują długotrwałą odporność termiczną, ale jedynie do temperatury 110 stopni) oraz wilgoć (należy je przechowywać w średniej wilgotności, ok. 45-65%), ale pozwalają na lepsze dopasowanie dzięki elastyczności podłoża.

Zastosowanie oraz dostępne wymiary i granulacje

Krążki fibrowe są popularnie stosowane przy obróbce metali, w tym stali szlachetnej, stali zwykłej, żeliwa czy metali nieżelaznych. Niektóre modele krążków mogą być jednak z powodzeniem stosowane również przy obróbce aluminium, drewna, kamieni i betonu, szkła i tworzyw sztucznych.

W naszej hurtowni dostępne są krążki fibrowe o średnicach od 100 mm do 235 mm i granulacjach od 16 do 320, z otworami okrągłymi (10) i promienistymi (30), a także ze spoiwem MULTI, co pozwala na dobór krążków do wielu zastosowań. Jako oficjalny dystrybutor marek Klingspor i Norton jesteśmy też w stanie zrealizować zamówienia na krążki o specjalnym kształcie i rozmiarze (np. wielokątne i rozetowe).

Krążki fibrowe z naszej oferty stosowane są przy wykorzystaniu szlifierek kątowych. Uzupełnieniem ściernic na podłożu z fibry są dostępne w naszej hurtowni dyski wsporcze.

Filtruj produkty

Producent

Aktywne filtry:

    Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
    Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
    Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl