Kategorie

Krążki fibrowe i dyski wsporcze

Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Pokazuje 1 - 20 z 31 elementów
  Pokazuje 1 - 20 z 31 elementów

  Krążki fibrowe to obowiązkowe wyposażenie związane z pracami spawalniczymi i szlifierskimi. Dyski fibrowe od lat służą jako niezawodny materiał ścierny wykorzystywany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Na rynku można spotkać wiele ofert dotyczących krążków fibrowych, jednak warto postawić na najwyższą jakość i sprawdzonych producentów, takich jak m.in. Klingspor, NORTON, czy też 3M.

  Do czego służą krążki fibrowe?

  Krążki fibrowe, a dokładniej ściernice z fibry, służą głównie do obróbki stali oraz materiałów i metali nieżelaznych, ale również innych materiałów, m.in. drewna i tworzyw sztucznych. Krążek fibrowy pozwala szlifować najtrudniejsze powierzchnie przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości szlifowanego materiału. Montując krążek fibrowy na szlifierkach kątowych za pomocą talerzy wsporczych, można wykorzystać dyski fibrowe do:

  • obróbki stali,
  • usuwania zadziorów,
  • usuwania rdzy,
  • szlifowania zgrubnego,
  • szlifowania drewna oraz tworzyw sztucznych,
  • obróbki spawów.

  Dzięki innowacyjnej budowie, krążki fibrowe wykorzystywane są więc wszędzie tam, gdzie konieczne jest szlifowanie, usuwanie rdzy bądź inne działania związane z szeroko rozumianą powierzchniową obróbką metali oraz metali nieżelaznych.

  Bogata oferta krążków fibrowych w MK Plastimex

  W MK Plastimex doskonale wiemy, jak istotna jest dbałość o szczegóły, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dysków fibrowych. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju krążki fibrowe, które pozwolą Ci doprowadzić Twoje projekty do perfekcji w każdym calu.

  W naszym asortymencie dostępne są krążki fibrowe o różnego rodzaju ziarnistości, średnicy oraz wykonane przy użyciu innych technik. Największą popularnością wśród naszych klientów cieszą się:

  • krążki fibrowe z ziarnem elektrokorund ceramiczny, wykazującym właściwości samoostrzące,
  • krążki fibrowe wzbogacone o spoiwo MULTI, które znacząco obniża temperaturę pracy,
  • krążki fibrowe w granulacjach od 24 do 100, przeznaczone do agresywnego usuwania zadziorów oraz szlifowania,
  • krążki fibrowe z zastosowaniem specjalnej receptury ACT, która zapewnia najwyższą przyczepność ziarna.

  Dyski fibrowe – materiały ścierne najlepszej jakości

  Krążek fibrowy to ściernica wykonana z materiału, jakim jest fibra, natomiast spoiwem jest żywica syntetyczna, która utrzymuje ziarna ścierne. Dzięki temu możliwe jest podjęcie prac szlifierskich takich jak usuwanie rdzy bądź szlifowanie metali oraz metali nieżelaznych.

  Niezależnie od zakresu prac oraz ich charakterystyki niezwykle istotna jest wysoka jakość dysków fibrowych. Tego rodzaju materiały ścierne dostępne w ofercie MK Plastimex charakteryzują się doskonałym wykonaniem oraz doborem surowców, które zapewniają szybkość oraz jakość szlifu.

  Krążki fibrowe nie nagrzewają szlifowanej powierzchni, co znacznie uławia i przyspiesza pracę. Dodatkowo spoiwo z żywicy syntetycznej odpowiedzialne jest za utrzymanie trwałości krążka oraz odporności, nawet przy ciężkich pracach szlifierskich.

  Krążek fibrowy – który wybrać?

  W asortymencie sklepu MK Plastimex znajdziesz duży wybór krążków fibrowych przeznaczonych do różnego rodzaju zadań szlifierskich. Jednak jak wybrać materiały ścierne idealnie dostosowane do konkretnego zakresu prac?

  Do podstawowej obróbki stali zwykłej, metali nieżelaznych lub drewna najlepiej sprawdzą się krążki fibrowe z ziarnem elektrokorundowym. Natomiast w przypadku stali szlachetnej oraz aluminium, które są surowcami wymagającymi, przeznaczone są dyski z ziarnem elektrokorundu cyrkonowego.

  Jeśli interesują Cię agresywne szlify, zwróć przede wszystkim uwagę na granulację poszczególnych krążków. Największą skutecznością odznaczają się te w zakresie od 24 do 100. Dzięki szerokiemu wyborowi granulacji w naszym sklepie, możesz dobrać odpowiednie krążki fibrowe do poszczególnych prac oraz indywidualnego zapotrzebowania. W naszej ofercie znajdują się również dyski wspórcze.

  Jeśli nie jesteś pewny, jaki krążek fibrowy będzie najlepszy, z przyjemnością pomożemy Ci wybrać!

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl