Kategorie

Krążki fibrowe i dyski wsporcze

Paletę oferowanych przez nas narzędzi do obróbki metali uzupełniają krążki fibrowe. Ze względu na swoje parametry ściernice te świetnie się sprawdzą przy szlifowaniu zgrubnym, usuwaniu zadziorów, obróbce spawów, usuwaniu rdzy z metalowych elementów, a także obróbce precyzyjnej metalu. W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowane krążki fibrowe światowych liderów w produkcji materiałów ściernych – firm Klingspor, Norton, a także 3M.

Czytaj więcej

Charakterystyka dysków fibrowych

Jakie zalety mają krążki i dyski fibrowe? Do podstawowych zalet szlifowania obrabianego materiału tymi ściernicami należy zaliczyć niskie koszty procesu dzięki ponadprzeciętnej żywotności i niewielkiemu zapychaniu się. Oprócz tego dysk fibrowy optymalizuje poziom wibracji oraz hałasu przy obróbce, a także umożliwia uzyskanie stosunkowo gładkiego, równomiernego obrazu powierzchni.

W porównaniu do alternatywnych narzędzi stosowanych w procesie obróbki, czyli tarcz do szlifowania i ściernic listkowych talerzowych, krążki fibrowe cechują się nieco niższą agresywnością i dłuższą żywotnością w porównaniu do tarcz oraz ściernic listkowych. Czy to wszystko? Niezupełnie, ponieważ zastosowanie krążków fibrowych pozwala na zmniejszenie czasu obróbki oraz kosztów. Z kolei, jeżeli konieczne jest osiągnięcie większej agresywności i żywotności krążka fibrowego można zastosować odpowiednie dyski wsporcze z żebrowaną powierzchnią ścierną. Czym się wyróżnia konstrukcja tego rodzaju? Przede wszystkim żebrowany dysk do fibry specjalnymi żłobieniami, dzięki którym następuje efekt samoostrzenia krążków z ziarnem cyrkonowym i ceramicznym.

W porównaniu do ściernic talerzowych listkowych (SMT) dyski fibrowe są stosunkowo bardziej wrażliwe na temperaturę (wykazują długotrwałą odporność termiczną, ale jedynie do temperatury 110 stopni) oraz wilgoć (należy je przechowywać w średniej wilgotności, ok. 45-65%), jednak ma to też swoje zalety. Jakie? Krążki fibrowe pozwalają na lepsze dopasowanie dzięki elastyczności podłoża.

Krążek fibrowy - zastosowanie, dostępne wymiary i granulacje

Krążki fibrowe są popularnie stosowane przy obróbce metali, w tym stali szlachetnej, stali zwykłej, żeliwa czy metali nieżelaznych. Niektóre modele krążków mogą być jednak z powodzeniem stosowane również przy obróbce aluminium, drewna, kamieni i betonu, szkła i tworzyw sztucznych.

W naszej hurtowni dostępne są krążki fibrowe o średnicach od 100 mm do 235 mm i granulacjach od 16 do 320, z otworami okrągłymi (10) i promienistymi (30), a także ze spoiwem MULTI, co pozwala na dobór krążków do wielu zastosowań. Jako oficjalny dystrybutor marek Klingspor i Norton jesteśmy też w stanie zrealizować zamówienia na krążki o specjalnym kształcie i rozmiarze (np. wielokątne i rozetowe). Jednym z przykładów naszych produktów jest dysk do fibry 125 mm. Doskonale nadaje się do obróbki twardych materiałów takich jak drewno, tworzywo sztuczne czy metal. A może potrzebują Państwo czegoś innego niż dysk fibrowy 125 mm? Jeżeli tak, w naszej ofercie można znaleźć warianty dostosowane do potrzeb każdego klienta!

Krążki fibrowe z naszej oferty stosowane są przy wykorzystaniu szlifierek kątowych. Uzupełnienia ściernic na podłożu z fibry są dostępne w naszej hurtowni. Jeżeli szukają Państwo innego materiału dysku niż fibra - zachęcamy do zapoznania się z resztą proponowanego przez nas asortymentu!

Filtruj produkty

Producent
Otwór centrujący

Aktywne filtry:

    Pokazuje 1 - 20 z 27 elementów
    Pokazuje 1 - 20 z 27 elementów
    Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl