Kategorie

Tarcze diamentowe do pilarek stołowych

Filtruj produkty

Producent
Grubość tarczy

Aktywne filtry:

  Pokazuje 1 - 20 z 21 elementów
  Pokazuje 1 - 20 z 21 elementów

  Bez cięcia materiałów trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek prace budowlane, remontowe, czy też wykończeniowe. Jest to niezbędna czynność w wielu różnych branżach, a tarcze diamentowe są idealnym narzędziem do cięcia i szlifowania materiałów. Najczęściej zbudowane z metalowego korpusu stalowego lub stopu metalu lekkiego, którego krawędzie są pokryte proszkiem diamentowym, zatopionym w spoiwie metalowym. Na rynku dostępne są również tarcze zgrzewanego lub spawane laserowo, które łączą stalowe dyski z wcześniej wykonanymi segmentami.

  Tarcze diamentowe do pilarek stołowych dostępne w naszym sklepie mają różne wielkości i rozmiary otworu, dlatego z łatwością każdy klient będzie w stanie dopasować narzędzie do posiadanego już urządzenia. Wszystkie dostępne produkty zostały wykonane z wysokogatunkowej stali, która charakteryzuje się długą żywotnością i odpornością na ścieranie.

  Tarcze diamentowe do pilarek stołowych – rodzaje

  Piły tarczowe mają kilka wariantów tarcz diamentowych, a każda z nich jest przeznaczona do jednego, określonego zadania. Możemy wyróżnić następujące rodzaje tarcz:

  • Tarcze segmentowe ze szczelinami – standardowy typ dysku tnącego, który posiada specjalne szczeliny pozwalające na stabilniejszą pracę. Najlepiej sprawdzą się do cięcia marmuru, piaskowca, lekkiego betonu i cegieł.
  • Tarcze segmentowe bez szczelin – uznawane za najbardziej uniwersalne elementy tnące zapewniające szeroką funkcjonalność i użyteczność. Ostrza pilarek stołowych ułożone w segmenty są możliwe do stosowania urządzenia na każdym materiale, nawet tym najbardziej kruchym.
  • Tarcze z bieżnią ciągłą – diamentowe pokrycie zostało nałożone w sposób ciągły, bez żadnych ząbków. Tarcze są przeznaczone przede wszystkim do cięcia kruchych i twardych materiałów m.in. klinkieru, płytek ceramicznych, glazury i drewna.

  Podczas zakupu tarcz, warto zwrócić uwagę także na sposób pracy. Oferowane przez nas tarcze diamentowe do pilarek stołowych zapewniają pracę jednocześnie na sucho oraz mokro. Jeśli zdecydujemy się na tarcze diamentowe do cięcia na sucho, musimy pamiętać o robieniu krótkich przerw, które pozwolą na schłodzenie narzędzia. Z kolei tarcze tnące na mokro zostaje schłodzone cieczą, dzięki czemu narzędzie się nie przegrzeje, a przerwy w pracy nie są potrzebne.

  Narzędzia diamentowe do pilarek stołowych – zastosowanie

  Tarcze diamentowe do pilarek stołowych to obecnie najwyższej jakości narzędzia diamentowe umożliwiające cięcie i szlifowanie. Są niezwykle wytrzymałe, dlatego nie ulegają szybkiemu tępieniu, a przy tym nie musimy się zamartwiać częstą wymianą tarczy w naszej pile. Praca z tarczą diamentową jest również bardzo wydajna i uniwersalna.

  Za pomocą tarcz diamentowych jesteśmy w stanie przeciąć tworzywa sztuczne, metal, żelbeton, a nawet asfalt i beton. Zarówno fachowiec, jak i majsterkowicz nie wyobraża sobie pracy bez tak praktycznych narzędzi, jak tarcze diamentowe do pilarek stołowych. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w ofercie tarczami do piły, dzięki którym Ty również będziesz mógł cieszyć się efektywną i wydajną pracą!

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl