Kategorie

Włoknina szlifierska w krążkach

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Włóknina szlifierska w krążkach to jeden z materiałów szlifierskich wykorzystywanych w różnego rodzaju pracach mechanicznych, remontowych, wykończeniowych, a nawet artystycznych. Dzięki specjalnej budowie włóknina ścierna pozwala delikatnie, a jednocześnie skutecznie usunąć górną warstwę materiału i precyzyjnie zmatowić powierzchnię. Wybór odpowiedniej włókniny szlifierskiej nie jest prosty, jednak w MK Plastimex znajdziesz tylko najlepsze narzędzia, które zagwarantują Ci efektywność i komfort pracy.

Włóknina szlifierska w krążkach – co to jest?

Włóknina ścierna lub inaczej włóknina szlifierska może występować pod kilkoma postaciami – m.in. w krążkach i paskach. Jednak niezależnie od formy, jest to sprężysty materiał, który pozwala na przeprowadzenie środkowego lub końcowego etapu prac szlifierskich. Są to bowiem splecione włókna wraz z ziarnami ściernymi, które skutecznie usuwają górną warstwę obrabianego materiału. Zazwyczaj jako ziarna ścierne wykorzystywany jest węglik krzemu, cyrkon lub elektrokorund. W zależności od wielkości tych ziaren możemy wyróżnić włókniny:

  • o grubej granulacji,
  • o średniej granulacji,
  • o wysokiej granulacji,
  • o bardzo wysokiej granulacji,
  • o ultrawysokiej granulacji.

Włóknina szlifierska – do czego służy?

Włóknina ścierna służy przede wszystkim do ścierania, czyszczenia i szlifowania różnych powierzchni. Najlepiej jednak współpracuje z aluminium, szkłem, niklem i stalą. Zastosowanie znajduje zarówno w profesjonalnych zakładach mechanicznych, remontowych lub wykończeniowych, jak i w domowych warsztatach. Zdarza się, że stosowana jest także jako popularny druciak do czyszczenia mocno przypalonych garnków i patelni.

Może być stosowana na mokro oraz na sucho – w żadnym z tych środowisk nie traci swoich właściwości. Warto zaznaczyć, że włóknina ścierna nie jest materiałem metalicznym, dlatego nie zanieczyszcza obrabianej powierzchni. Można z niej korzystać maszynowo (krążki szlifierskie) lub ręcznie. Szlifowanie maszynowe jest jednak zdecydowanie bardziej wydajne i sprawdza się także w obróbce drewna, farb i lakierów. Ręczne wykończenie jest raczej wykorzystywane przy bardziej szczegółowych pracach i małych powierzchniach.

Szeroki wybór włókniny szlifierskiej w MK Plastimex

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór włókniny szlifierskiej w krążkach. Ściernice w tej kategorii to produkty najwyższej jakości, które cechują się wyjątkową wytrzymałością i skutecznością. Jednocześnie są na tyle delikatnie, aby można było spokojnie wykorzystać je do kondycji i rodzaju obrabianego materiału. Do wyboru są także krążki o różnych parametrach, co dodatkowo pozwala dobrać odpowiednią włókninę do zakresu planowanych prac.

W MK Plastimex oferujemy akcesoria, w tym włókninę szlifierską, od znanych i cenionych w branży producentów, taki jak m.in. Klingspor oraz Norton. Dużą zaletą naszych ściernic jest brak zapychania się ziarna pyłem, co znacząco przekłada się na jakość pracy. W zależności od wybranego rodzaju krążka możesz uzyskać efekt agresywnego ścierania bez niepotrzebnych rys i z zachowaniem wysokiej jakości wykończenia lub łagodne szlify, które świetnie sprawdzają się podczas gratowania krawędzi.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl