Kategorie

Ściernice listkowe talerzowe

Pokazuje 61 - 65 z 65 elementów
Pokazuje 61 - 65 z 65 elementów

Ściernice listkowe talerzowe, zwane również lamelkami, to narzędzia przeznaczone do obróbki przede wszystkim metali, z wykorzystaniem szlifierki kątowej. Z uwagi na swoją charakterystykę ściernice te doskonale nadają się do szlifowania powierzchni, spawów i krawędzi. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo przede wszystkim lamelki uznanych na rynku producentów narzędzi ściernych – Klingspor i Norton.

Czytaj więcej

Zastosowanie ściernic lamelkowych

Lamelki są narzędziami ściernymi o wszechstronnym zastosowaniu w obróbce metali – mogą być z powodzeniem stosowane do obróbki wykańczającej, jak i usuwania dużych naddatków / szlifowania zgrubnego, szlifowania i gratowania stali, usuwania szwów spawalniczych, czyszczenia spawów, gratowania szwów spawalniczych i naddatku, ukosowania, wygładzanie i wykańczania powierzchni.

W zestawieniu z popularnymi narzędziami stosowanymi w obróbce, czyli tarcz szlifierskich i krążków fibrowych, ściernice lamelkowe cechują się maksymalną agresywnością, dłuższą żywotnością oraz optymalnym poziomem hałasu i wibracji. Wykorzystywanie w procesie ściernic listkowych talerzowych pozwala na minimalizację czasu obróbki i zapewnienie najkorzystniejszego kosztowo procesu, a także możliwość uzyskania gładkiego, równomiernego obrazu powierzchni.

W porównaniu do krążków fibrowych niewątpliwą zaletą ściernic lamelkowych jest fakt, że nie jest konieczne stosowanie podkładek / dysków wsporczych. Ponadto ściernice SMT szlifują szybciej niż krążki fibrowe, zapewniają lepsze wykończenie i są od nich bardziej żywotne.

Rodzaje ziarna i formy ściernic talerzowych

Ściernice SMT zbudowane są z talerzyka podporowego, na który naklejone są listki z płótna ściernego, pokryte ziarnem z elektrokorundu, elektrokorundu cyrkonowego (najpopularniejsze i optymalne ekonomicznie ziarno) lub elektrokorundu ceramicznego (maksymalna agresywność szlifowania, zalecane do obróbki stali wysokostopowych). Wybrane ściernice z naszej oferty pokryte są również warstwą obniżającą temperaturę szlifowania i przeciwdziałającą zapychaniu się ziarna.

Ściernice talerzowe dostępne są w formie płaskiej lub wypukłej. Proste ściernice rekomendowane są do szlifowania płaskich powierzchni, a ściernice wypukłe dzięki mniejszej powierzchni kontaktu z obrabianym materiałem i większej agresywności nadają się idealnie do szlifowania spawów i szlifowania krawędzi.

Na naszej stronie znajdą Państwo ściernice o średnicach od 100 mm do 250 mm i gradacjach od 36 do 120. Ściernice listkowe z naszej oferty przeznaczone są do stosowania w wysokoobrotowych szlifierkach kątowych.

Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl