Kategorie

Krążki fibrowe

Filtruj produkty

Aktywne filtry:

  Pokazuje 21 - 25 z 25 elementów
  Pokazuje 21 - 25 z 25 elementów

  Krążki fibrowe, znane również jako ściernice fibrowe, są narzędziami używanymi w procesach szlifowania, wygładzania, polerowania lub usuwania powierzchni materiałów, takich jak metal, drewno, plastik czy kamień.

  Krążek fibrowy jest wykonany z włókien ściernych, które mogą być syntetyczne, naturalne lub mieszane, a ich ścierne właściwości pochodzą od drobinek ściernych rozłożonych równomiernie na powierzchni krążka. Jeśli więc interesuje Cię zakup tego produktu, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

  Krążek fibrowy od MK Plastimex

  Krążki fibrowe dostępne w naszym asortymencie pochodzą od marki 3M oraz KLINGSPOR. Ostatni producent ten jest powszechnie znany na rynku w swojej branży i cieszy się dużym zaufaniem pośród konsumentów. Z kolei marka 3M pochodzi z USA i może pochwalić się dużą różnorodnością artykułów. Dlatego też postawiliśmy na ściernice fibrowe właśnie od nich!

  Poza tym otrzymasz je w różnych rozmiarach. Mamy tu na myśli średnicę, która ma inne parametry w zależności od modelu krążka. Jej długość waha się od 100 do 235 mm. Ich otwór centrujący ma z kolei 16 lub 22 mm. Dzięki temu idealnie znajdziesz taki produkt, który będzie pasować do Twojej szlifierki kątowej czy polerki.

  Poza tym dystrybuowane przez MK Plastimex krążki ścierne fibrowe mają ziarno w postaci elektrokorundu, elektrokorundu ceramicznego lub cyrkonowanego. Jednak więcej informacji o ich szczegółowej budowie znajdziesz tuż pod spodem!

   Z czego zbudowane są krążki fibrowe?

  Tak jak pisaliśmy, krążek fibrowy stosowany w szlifierkach kątowych zbudowano z wielu włókien ściernych – syntetycznych, naturalnych lub mieszanych. Swoje ścierne właściwości zawdzięczają drobinkom. Ziarno, bo tak są one nazywane to w naszej ofercie wspomniany już dziś elektrokorund bądź jego dwie odmiany: ceramiczna lub cyrkonowa.

  Wszystko to wiązane jest za pomocą żywicy albo gumy, która pozwala na scalenie tych składników i zapewnia krążkom wytrzymałość. Dzięki temu fibra przetrwa z Tobą niejedno majsterkowanie!

  Jakie zastosowanie mają krążki ścierne fibrowe?

  Krążki ścierne fibrowe mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach i branżach, takich jak przemysł metalowy, stolarski, budowlany, motoryzacyjny czy kamieniarski. Oto kilka zadań, z którymi z pewnością poradzą sobie te produkty!

  • Usuwanie farb, lakierów i powłok z drewna, metalu czy betonu i stali.
  • Szlifowanie i wygładzanie powierzchni. Niwelują nierówności i przygotowują metale nieżelazne czy wyżej wspomniane już materiały do malowania, lakierowania i chociażby klejenia.
  • Usuwanie rdzy, zgorzeliny i spawów. W przemyśle metalowym krążki fibrowe są wykorzystywane także do pozbycia się zgorzeliny czy pozostałości po spawaniu z powierzchni metalowych.
  • Drobnoziarniste krążki fibrowe mogą być używane do polerowania i wykończenia powierzchni metalowych, drewnianych czy kamiennych, nadając im gładki i połyskujący wygląd.
  • Kształtowanie i opracowywanie krawędzi.
  • Czyszczenie i usuwanie zabrudzeń, takich jak oleje, smary czy zanieczyszczenia przemysłowe.

  Aby uzyskać optymalne rezultaty, ważne jest dobranie odpowiedniej ziarnistości, rodzaju i wielkości krążka ściernego fibrowego, dostosowanego do konkretnej czynności.

  Krążki fibrowe — cena

  Trudno podać jednoznaczną cenę krążków fibrowych, ponieważ zależy ona od wielu czynników, takich jak:

  • rozmiar,
  • ziarnistość,
  • rodzaj materiałów, które zostały wykorzystane do stworzenia krążków.

  Można się natomiast spodziewać, że ceny krążków fibrowych wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych za sztukę — takie też kwoty znajdziesz w MK Plastimex.

  MK Plastimex, czyli hurtownia materiałów ściernych i odzieży roboczej

  Jeśli szlifowanie i polerowanie powierzchni to Twoja praca lub robisz to w wolnym czasie, asortyment naszej hurtowni jest stworzony idealnie dla Ciebie. Odkryj nasze kategorie i podkategorie produktów, sprawdź ich dostępność, złóż zamówienie — i gotowe!

  W MK Plastimex znajdziesz również odzież roboczą i artykuły BHP — na przykład maseczki, filtry czy specjalne obuwie.

  Copyright @ 2018 MK Plastimex Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone.realizacja egzyl.pl